پنج شنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
افزایش اعتبارات صندوق امداد ولایت/مبلغ وام‌ها زیاد شد

افزایش اعتبارات صندوق امداد ولایت/مبلغ وام‌ها زیاد شد


مجید باجلان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر در مورد افزایش اعتبارات صندوق امداد ولایت گفت: اعتبارات ما در سال جاری از افزایش خوبی برخوردار شده به طوریکه از ۱۵۰۰ میلیارد تومان به ۲ هزار میلیارد تومان رسیده است.

 وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در قالب وام به مددجویان و نیازمندان پرداخت شده است، گفت: قرار است تا پایان سال جاری ۴۰۰ هزار خانوار این وام را دریافت کنند.

وی گفت: سرانه وام های پرداختی با توجه به افزایش اعتبارات زیاد شده است به طوری که وام تامین مسکن از ۲۰ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان افزایش یافته و وام اشتغال به ۵۰ میلیون تومان، وام کارگشایی به ۱۰ میلیون تومان و همچنین وام ودیعه مسکن نیز به ۲۰ میلیون تومان رسیده است.

مدیرعامل صندوق امداد ولایت در خصوص تامین اعتبارات این صندوق اظهار داشت: یک ریال هم از بودجه عمومی در صندوق امداد ولایت استفاده نمی کنیم و تمامی اعتبارات از بودجه سپرده‌های خیرین و سپرده‌های منابع امداد و همچنین بخش اعظمی از این اعتبارات نیز از محل فروش ساختمان سوهانک تامین شده است.

باجلان با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۹۰ هزار نفر وام دریافت کردند، گفت: نیمی از بودجه این صندوق  تا کنون تخصیص پیدا کرده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال بتوانیم بیشتر از ۲ هزار میلیارد تومان را نیز تامین و وام پرداخت کنیم.

به گفته وی، وام تا سقف ۵ میلیون تومان بدون کارمزد ارائه می شود و و امیدواریم بتوانیم تکلیف کمیته امداد را که ترویج فرهنگ قرض الحسنه اسلامی را بیشتر از گذشته در جامعه عملیاتی کنیم.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : افزایش اعتبارات صندوق امداد ولایت/مبلغ وام‌ها زیاد شد

افزایش اعتبارات صندوق امداد ولایت/مبلغ وام‌ها زیاد شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش