اعتراض گسترده یونانی ها به تداوم سیاست ریاضت اقتصادی

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: اعتراض گسترده یونانی ها به تداوم سیاست ریاضت اقتصادی در اخبار سیاسی

به گزارش بامداد سه شنبه گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا ، شهروندان یونانی که روز دوشنبه در اعتصاب سراسری شرکت کرده بودند، درحالیکه پارلمان این کشور در مورد خواسته های وام دهندگان و شرایط صدور مجوز برای برپایی تظاهرات تصمیم گیری می کرد، خواستار عدم رای مثبت به خواسته های وام دهندگان شدند.
بر اساس این گزارش ، در خلال این تظاهرات تعدادی قصد ورود به صحن پارلمان یونان را داشتند که با اقدام نیروهای امنیتی مستقر دراطراف ساختمان مجلس روبه رو شدند و درگیری های شدیدی بین معترضان و نیروهای امنیتی صورت گرفت.
نیروهای امنیتی برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور و باتوم استفاده کردند و طرف مقابل نیز با سنگ و بمب دست ساز’ کوکتل ملوتف’ به مقابله با نیروهای امنیتی پرداختند.
معترضان به خواسته های وام دهندگان و همراهی دولت چپگرای یونان با آنان مبنی بر ادامه و تشدید سیاست ریاضت اقتصادی، ساعتی قبل با تجمع در میادین شهر آتن و با سردادن شعارهایی همچون’ دست از اتحادیه کارگری و کارمندی بردارید’، ‘ به سیاست ریاضت اقتصادی خاتمه دهید’،’ وهمراهی با وام دهندگان کشور را به نابودی و مردم را بسوی فقر سوق می دهد’ از نمایندگان پارلمان خواستند که به طرح قانونی خواسته های وام دهندگان رای منفی دهند.
پس از بحث و تبادل نظر جنجالی در پارلمان یونان دقایقی پیش طرح قانونی شدن خواسته های وام دهندگان و محدویت برپایی تظاهرات با رای مثبت ۱۵۵ نماینده و رای منفی ۱۵۴ تن به تصویب پارلمان این کشور رسید.
پارلمان یونان دارای ۳۰۰ نماینده است که معمولا اکثریت نمایندگان به حزب حاکم تعلق دارند.
اعتصاب ۲۴ ساعته ای که از صبح روز دوشنبه در سراسر یونان برگزار شده بود ، روز دوشنبه برای شهروندان این کشور مشکلاتی ایجاد و سیستم اداری این کشور به علت حضور تمامی کارکنان ادارات دولتی، خطوط وسایلی نقلیه عمومی و تعدادی از شرکت های خصوصی، کاملاً فلج شده بود. همچنین تعداد زیادی از پروازهای این کشور لغو شد.
شبد**اروپام**۴۶۲**۱۰۱۰
انتشار:حسن معظمی

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : اعتراض گسترده یونانی ها به تداوم سیاست ریاضت اقتصادی

اعتراض گسترده یونانی ها به تداوم سیاست ریاضت اقتصادی

۱۶ January 2018 | 4:04 am

دوره بازرسی جوش