دوشنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
اعتراض فرانسوی ها به فعالیت آمازون در این کشور

اعتراض فرانسوی ها به فعالیت آمازون در این کشور

به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از رویترز، طی روزهای گذشته فعالان تغییرات و آب و هوایی در فرانسه نسبت به گسترش فعالیت‌های آمازون در این کشور اعتراض کردند. روز جمعه آنان به نشانه اعتراض جعبه‌های ارسال بسته‌های آمازون را جلوی ساختمان وزارت اقتصاد این کشور تلنبار کردند.

این درحالی است که آمازون با تأخیر، کمپین تخفیف خرید در جمعه سیاه در فرانسه را اجرا کرده است. این معترضان متعلق به ۳ گروه مختلف بودند و بنری روی نمای بیرونی ساختمان نصب کردند که روی آن شعار «تغییر مالک» و تصاویر جف بزوس (مدیر ارشد اجرایی آمازون) و امانوئل ماکرون (رئیس جمهور فرانسه) دیده می‌شد.

یکی از سخنگویان معترضان در این باره می‌گوید: آمازون علاوه بر نابودی فرصت‌های شغلی در فرانسه به آب وهوا نیز خسارت می‌زند. این شرکت تاکنون چند انبار در فرانسه ساخته و تصمیم دارند سازه‌های بیشتری را نیز بسازد.

معترضان معتقدند این خرده فروشی آنلاین آمریکایی عامل اصلی تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی است، این فرایند به میزان قابل توجهی به تغییرات آب و هوایی و از بین رفتن تنوع محیط زیست دامن می‌زند.

طی دوره همه گیری کووید ۱۹ درآمد آمازون به شدت افزایش یافت و توانایی آن برای حفظ فروش کالا طی قرنطینه باعث سرخوردگی مخالفان این شرکت شده که معتقدند این روند به کسب و کارهای کوچک صدمه می‌زند و فرهنگ مصرف گرایی را ترویج می‌کند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: اعتراض فرانسوی ها به فعالیت آمازون در این کشور

اعتراض فرانسوی ها به فعالیت آمازون در این کشور

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش