سه شنبه , ۶ مهر ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
اظهار نگرانی سناتور آمریکایی از برخورد نامناسب فیس‌بوک با محققان

اظهار نگرانی سناتور آمریکایی از برخورد نامناسب فیس‌بوک با محققان


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از رویترز، فیس‌بوک حساب‌های کاربری گروهی از محققان دانشگاهی در نیویورک را که قصد داشتند در مورد تبلیغات سیاسی در این شبکه اجتماعی تحقیق کنند را از کار انداخته تا آنها نتوانند پژوهش خود را انجام دهند.

فیس‌بوک روز سه شنبه اعلام کرد حساب‌های شخصی و دسترسی این محققان را مسدود می‌کند، زیرا نگران حفظ حریم شخصی کاربران خود است. این در حالی است که این افراد نمی‌توانستند در حد کارکنان و برنامه نویسان فیس‌بوک به اطلاعات کاربران دسترسی داشته باشند و به نظر می‌رسد این شبکه اجتماعی نگران افشای برخی اسرار و شیوه استفاده خود از داده‌های خصوصی کاربران است.

وارنر که رئیس کمیته منتخب اطلاعاتی سنای آمریکاست این اقدام را گامی به عقب توصیف کرده و افزوده که فیس‌بوک شفاف عمل نکرده و اقدام آن برای مقابله با شفاف شدن روند تبلیغات این پلتفرم بر خلاف موافقتنامه کاربری فیس‌بوک است. وی افزوده که کنگره باید برای مقابله با این سو رفتار فیس‌بوک وارد عمل شود.

کارشناسان می‌گویند ممکن بود این تحقیقات به شناسایی مشکلاتی در سیستم تبلیغاتی فیس‌بوک و نحوه انتشار اخبار و اطلاعات دروغین سیاسی از این طریق منجر شود و همین نگرانی‌ها باعث این افراد فیس‌بوک شده است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: اظهار نگرانی سناتور آمریکایی از برخورد نامناسب فیس‌بوک با محققان

اظهار نگرانی سناتور آمریکایی از برخورد نامناسب فیس‌بوک با محققان

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش