• Home
  • اصلاح چرخه معیوب توزیع میوه و تره بار در کشور به کمک استارت آپها

اصلاح چرخه معیوب توزیع میوه و تره بار در کشور به کمک استارت آپهابه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اسماعیل قادری‌فر در مراسم رونمایی از یک سامانه و امضای تفاهم نامه با اتحادیه میوه و تره بار و شهرداری منطقه دو تهران، با اشاره به ضرورت حمایت از استارت اپ های حوزه توزیع میوه و تره بار، در کشور بیان کرد: چند سالی است که به واسطه برنامه محوری توسعه زیست بوم نواوری برای توسعه کسب و کارهای نوپا، هر روز شاهد یک اتفاق تازه و شکل گیری یک کسب و کار تازه در زمینه خدمت رسانی به مردم هستیم.

وی افزود: تا چند سال پیش، صحبت در خصوص کسب و کارهای نو در کشور دور از ذهن بود؛ اما امروز فعالیت در این حوزه برای جوانان یک افتخار محسوب می شود و گامی مثبت در جهت توسعه زیربنای اقتصاد کشور بر اساس اقتصاد دانش بنیان برداشته شده است.

به گفته قادری‌فر، با راه اندازی این سامانه که در خصوص توزیع میوه و تره بار است یکی دیگر از زنجیره های نیاز در کشور که ارزش افزوده زیادی برای اقتصاد ایجاد می کند شکل گرفت و چرخه معیوب توزیع میوه و سبزیجات در کشور، اصلاح می شود.

وی تصریح کرد: گاهی تفاوت قیمت میوه از مزرعه تا سبزیجات ۷۰۰ درصد است که این موضوع به دلیل وجود واسطه ها و دلالان اتفاق می افتد. این سامانه به دنبال اصلاح این چرخه معیوب و تعیین قیمت واقعی میوه مصرفی مردم است.

رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی ادامه داد: این استارت اپ جوان به کمک راهکارهای نوآورانه اقدام به خدمت رسانی به مردم کرده و میوه را با قیمت مناسب از باغدار تهیه کرده و به دست مشتریان می رساند.

قادری‌فر همچنین بیان کرد: دستگاه های حاکمیتی نیز همکاری خوبی در این زمینه دارند و برای توسعه استارتاپ ها همه تلاش خود را می کنند.

وی عنوان کرد: برای راه اندازی این استارت اپ، همکاری خوب مدیریت شهری را داشتیم و عزم جدی برای شکل گیری استارتاپ میوه در شهرداری منطقه دو وجود دارد.

به گفته قادری‌فر، پایه های شکل گیری استارت اپ میوه در کشور حدود یک سال و نیم پیش بنا نهاده شد که در این مدت به دنبال شناسایی استارتاپ های فعال در این حوزه و رفع موانع پیش روی توسعه این کسب و کار نو بودیم.

وی ادامه داد: برای اجرایی شدن این طرح، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان تعاون روستایی، وزارت کار و تعاون اجتماعی و شهرداری منطقه ۲ شهر تهران به معاونت علمی کمک کردند و یک همکاری و هم افزایی خوبی در این زمینه شکل گرفت.

رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی بیان کرد: توسعه استارت اپ ها دو نتیجه مثبت دارد که یکی ایجاد اشتغال در کشور و دیگری خدمت رسانی بیشتر به مردم است که در تلاش برای توسعه این نوع کسب و کارها در کشور هستیم.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: اصلاح چرخه معیوب توزیع میوه و تره بار در کشور به کمک استارت آپها

اصلاح چرخه معیوب توزیع میوه و تره بار در کشور به کمک استارت آپها