جمعه , ۳ بهمن ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
اسرائیل به انحای مختلف به تروریست‌ها در سوریه کمک می‌کند

اسرائیل به انحای مختلف به تروریست‌ها در سوریه کمک می‌کند


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، نماینده ایران در سازمان ملل تاکید کرد تروریسم یک خطر جهانی است که مبارزه با آن مستلزم رهیافتی جامع و پیشگیرانه است.

اسحاق آل حبیب که در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره مقابله با تأمین مالی تروریسم سخنرانی می‌کرد افزود: در چارچوب یک رهیافت جامع، جلوگیری از تأمین مالی تروریسم دارای اهمیت بالایی است.

وی ضمن اشاره به شهادت بیش از ۱۷۰۰۰ ایرانی در نتیجه حملات تررویستی، بر عزم کامل ایران در مبارزه با تروریسم تأکید و بخشی از اقدامات ایران در مقابله با تأمین مالی تروریسم را تشریح کرد.

آل حبیب با اشاره به روانه شدن میزان قابل توجهی از دلارهای نفتی به سوی داعش و سایر گروه‌های تروریستی و نیز درآمدهای این گروه‌ها از فروش نفت و آثار باستانی و فرهنگی غارت شده از سوریه و عراق در سالیان گذشته، گفت این نمونه‌ها نشان می‌دهد که برخی کشورها فاقد اراده سیاسی برای مقابله با تأمین مالی تروریسم هستند.

نماینده جمهوری اسلامی ایران همچنین با اشاره به اینکه برخی کشورها به نام مبارزه با تروریسم اهداف سیاسی خود را دنبال می‌کنند که نمونه آن زدن برچسب تروریسم به کشورهای رقیب خود یا سازمان‌های سایر کشورها است که رقیب یا دشمن آنها محسوب می‌شوند، تصریح کرد اینگونه اقدامات فاقد مشروعیت هستند و کشورهایی که این گونه اقدامات را انجام می‌دهند، همان‌هایی هستند که خود تعدادی از گروه‌های تروریستی را ایجاد کرده اند و به گروه‌های تروریستی موجود، حتی آنهایی که در فهرست سیاه شورای امنیت قرار دارند، کمک مالی و نظامی می‌کنند. این کشورها همچنین برخی از این گروه‌های تروریستی را از فهرست سیاه خود خارج کرده و به آنها پناه داده اند.

آل حبیب با تأکید بر لزوم مقابله با ریشه‌های تروریسم و عواملی که زمینه بروز آن را فراهم می‌کنند، به تهاجم و اشغال خارجی در این زمینه اشاره کرد و ضمن یادآوری تمایز بین حق ذاتی دفاع در برابر تجاوز و اقدامات تروریستی، خواستار پایان دادن به اشغال خارجی شد.

وی افزود: اگر اشغال خارجی ادامه داشته باشد، اشغالگران به ائتلاف با تروریست‌ها خواهند پرداخت، همان گونه که اسرائیلی‌ها به طرق مختلف به تروریست‌ها در سوریه کمک می‌کنند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : اسرائیل به انحای مختلف به تروریست‌ها در سوریه کمک می‌کند

اسرائیل به انحای مختلف به تروریست‌ها در سوریه کمک می‌کند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش