چهارشنبه , ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
استفاده از نانو سیالات حفاری ایرانی در میادین نفتی کشور

استفاده از نانو سیالات حفاری ایرانی در میادین نفتی کشور


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یک شرکت دانش بنیان، سه محصول نانوافزودنی سیالات حفاری جهت بازدارندگی شیل، نانوسیال حفاری بازدارنده شیل و نانوسیال حفاری با غلظت نمک بسیار پایین را برای کمک به صنعت نفت کشور تولید و به بازار عرضه کرده است.

شروین ترقی‌خواه، سرپرست سیستم‌های سیال حفاری این شرکت درباره محصولات این شرکت گفت: در حال حاضر نانوافزودنی سیالات حفاری جهت بازدارندگی شیل و نانوسیال حفاری بازدارنده شیل به تولید انبوه رسیده‌اند و در پروژه‌های مختلفی از آن‌ها استفاده می‌شود.

وی افزود: هر دوی این محصولات در چندین میادین نفتی استفاده شده‌اند. نانوافزودنی سیالات حفاری جهت بازدارندگی شیل به کشور آذربایجان صادر نیز شده است.

ترقی‌خواه عنوان کرد: شرکت سیالات حفاری پارس پتنت مربوط به فناوری نانوسیال حفاری بازدارنده شیل را نیز به ثبت رسانده است.

این دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی شیمی دانشگاه امیرکبیر درباره فرآیند توسعه این فناوری‌ها می‌گوید: این محصولات در بخش تحقیق و توسعه شرکت سیالات حفاری پارس توسعه یافته است و بررسی‌های ما نشان می‌دهد که نسبت به نمونه‌های خارجی هم از نظر قیمت و هم عملکرد مزیت‌های زیادی دارد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: استفاده از نانو سیالات حفاری ایرانی در میادین نفتی کشور

استفاده از نانو سیالات حفاری ایرانی در میادین نفتی کشور

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش