یکشنبه , ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
استفاده از لایه‌های گرافیتی برای خنک کردن گوشی‌ها

استفاده از لایه‌های گرافیتی برای خنک کردن گوشی‌ها


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از نیواطلس، نازک بودن این لایه گرافیتی موجب می‌شود تا نحوه معماری و طراحی گوشی‌های هوشمند یا دیگر وسایل برقی مجهز شده به این لایه گرافیتی تغییر نکند و با حداقل تغییرات بتوان آنها را خنک نگهداشت.

گرافیت ماده‌ای شکننده است و لذا تولید لایه‌های مستحکم از این ماده کار ساده ای نیست. برای حل این مشکل گرافیت تا درجه ۳۲۰۰ سانتیگراد گرما داده می‌شود تا بتوان اتم‌های این ماده را به یکدیگر پیوند داد.

محققان سعودی که بر روی این طرح کار کرده‌اند می‌گویند با استفاده از برخی مواد کاتالیست به همراه گرافیت می‌توان سرعت جذب گرما توسط آن را افزایش داد.

از جمله این مواد می‌توان به نیکل اشاره کرد. به گفته آنها استفاده از تنها یک لایه ۱۰۰ نانومتری از نیکل بدین منظور کافی است. برنامه‌ریزی برای تجاری سازی این اختراع و استفاده از آن در وسایل برقی مختلف در جریان است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: استفاده از لایه‌های گرافیتی برای خنک کردن گوشی‌ها

استفاده از لایه‌های گرافیتی برای خنک کردن گوشی‌ها

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش