یکشنبه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
استفاده از شیرهای آب کم مصرف در ساخت‌سازهای جدید الزامی شد

استفاده از شیرهای آب کم مصرف در ساخت‌سازهای جدید الزامی شد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از صدا و سیما، در این توافقنامه که پیش از ظهر امروز در شرکت آب و فاضلاب استان تهران به امضای سعید سعیدیان، رئیس سازمان نظام مهندسی و محمدرضا بختیاری، مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران رسید، ضمن اصلاح و بروز رسانی توافقنامه دوجانبه قبلی که دو طرف در سال ۱۳۹۵ به امضا رسانده بودند، بر رعایت الزامات جدید بهینه سازی مصرف آب تاکید شد.

از جمله موارد مورد تاکید دو طرف در این توافقنامه، تغذیه منابع و سفره‌های زیرزمینی آب استان تهران از طریق بارش‌های جوی و جدا سازی کانال انتقال آب حاصل از نزولات جوی از سیستم فاضلاب شهری در ساختمان‌های تازه ساز بود.

نصب سایه بان برای کولرهای آبی و استفاده از شیرهای آب کم مصرف، رعایت فاصله بین لوله‌های آب سرد و گرم، تعیین جنس لوله‌های آب و شیرآلات به کار رفته در ساختمان و همچنین نصب مخزن آب به ازای سرانه هر ساکن معادل ۷۵ لیتر در ساختمان‌ها از جمله مواردی است که بر اساس مبحث ۱۶ مقررات ملی ساختمان باید در ساختمان‌های جدیدی که در استان تهران ساخته می‌شود، رعایت شوند.

همچنین اصلاح تعرفه و تعیین ساز و کارهای مناسب برای استفاده از آب شهری در ساخت و سازها از جمله موارد دیگر این توافقنامه بود. ایجاد ساز و کار لازم و تغییرات در لوله کشی ساختمان‌های جدید برای ایجاد امکان جدا سازی کنتور آب برای هر واحد ساختمان نیز، یکی دیگر از مواردی بود که دو طرف توافق کردند در احداث ساختمان‌های جدید الزامی باشد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : استفاده از شیرهای آب کم مصرف در ساخت‌سازهای جدید الزامی شد

استفاده از شیرهای آب کم مصرف در ساخت‌سازهای جدید الزامی شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش