• Home
  • استفاده از سامانه هوایی بدون سرنشین در مواقع بحران بررسی شد

استفاده از سامانه هوایی بدون سرنشین در مواقع بحران بررسی شدبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، کارگاه استفاده از پلتفرم های ارتفاع بالا و پایین و وسیله هوایی بدون سرنشین (UAV) در نسل آینده مخابرات سیار، به مناسبت هفته جهانی فضا، در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

این نوع از پلتفرم ها در حال حاضر به صورت گسترده در زمان بحران های طبیعی جهت ایجاد یک زیر ساخت جایگزین مخابراتی استفاده می شود. با توجه به تنوع این سامانه ها از نظر قابلیت های پروازی، حرکتی و محموله مخابراتی قابل حمل، استفاده از این سامانه ها با چالش های گسترده ای روبرو است.

درابتدای این کارگاه، انواع این سامانه ها و قابلیت های آن بررسی شد. سپس شرکت های سازنده سامانه های پلتفرم ارتفاع پایین ([۱]LAP) و پلتفرم ارتفاع بالا ([۲]HAP) معرفی و پروژه های در حال انجام در کشورهای مختلف بررسی شد.

همچنین کاربردهای اخیر این سامانه ها در شهرهای هوشمند و سرویس های اینترنت اشیا مورد بررسی قرار گرفت و به صورت خاص استفاده از وسیله هوایی بدون سرنشین ([۳]UAV) و همگرایی آن در آینده نزدیک با نسل پنجم مخابرات سیار عنوان شد.

در انتها رویکرد جدید شرکتهای استارتاپ در استفاده از این پلتفرم ها و ارائه سرویس های جدید در جهان در راستای ارائه خدمات محیط زیست، نقشه برداری سه بعدی، مدیریت اجرای پروژه های بزرگ و مدیریت ترافیک نیز به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: استفاده از سامانه هوایی بدون سرنشین در مواقع بحران بررسی شد

استفاده از سامانه هوایی بدون سرنشین در مواقع بحران بررسی شد