شنبه , ۱۰ آبان ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
استعفاهای دنباله داردر دوومیدانی/رضایی:قصدمهندسی انتخابات رادارند

استعفاهای دنباله داردر دوومیدانی/رضایی:قصدمهندسی انتخابات رادارند


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، فدراسیون المپیکی دوومیدانی همچنان با سرپرست اداره می شود. اتفاقی که به قول مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان آفتی برای فدراسیون های ورزشی است اما تدبیری برای حل این معضل اندیشیده نمی شود.

با روی کار آمدن ایرج عرب به عنوان سرپرست فدراسیون دوومیدانی همه چیز به آرامی پیش می رفت تا اینکه با اعلام زمان ثبت نام از کاندیداهای ریاست انتخابات فدراسیون دوومیدانی علی دانشمندفر به عنوان دبیر مجمع این فدراسیون انتخاب شد. این در حالی بود که مرسوم است دبیر فدراسیون عهده دار دبیری مجمع انتخابات نیز باشد.

زمزمه ها برای برکناری هاشم صیامی دبیر سابق فدراسیون دوومیدانی (در زمان مجید کیهانی) بالا گرفت و بالاخره پژمان معتمدی به عنوان سرپرست دبیری فدراسیون جایگزین صیامی شد.

اهالی دوومیدانی هنوز فراموش نکرده اند که معتمدی در گذشته بر سر مدرسی بین المللی در دوومیدانی و حواشی پیرامون ارتباط گیری شخصی با کنفدراسیون دوومیدانی آسیا با کیهانی رئیس وقت فدراسیون به مشکل خورده بود و اگر برکناری صیامی از پست دبیری به علت ارتباط خوبش با کیهانی و تاثیر احتمالی در روند انتخابات بوده باشد جایگزینی معتمدی با سابقه اختلاف نظر و قطع همکاری قبلی با کیهانی هم به هیچ وجه قابل قبول نیست.

با روی کار آمدن معتمدی خواه مستقیم و خواه غیر مستقیم افراد نزدیک به کیهانی از فدراسیون جدا شده و برخی که به هر دلیلی زوایایی با رئیس سابق فدراسیون داشتند جذب مجموعه شده اند. اتفاقی که صرف نظر از درست یا غلط بودنش در حیطه اختیارات و وظایف سرپرست موقت دبیری فدراسیون نیست و نخواهد بود.

علی رضایی رئیس کمیته رده های پایه فدراسیون دوومیدانی که در زمان فعالیت وی اتفاقات بسیار خوبی در رده های سنی پایه از مدال های متعدد بین المللی تا کسب رنک نخست برخی مواد در سطح بین المللی حاصل شد به تازگی استعفای خود را به عرب سرپرست فدراسیون داده است. چندی پیش نیز عباس فتحی رئیس کمیته مسابقات و لیگ فدراسیون در اعتراض به اقدامات سرپرست دبیری فدراسیون استعفا داده بود و با این وضعیت به نظر می رسد حلقه فعالان نزدیک به کیهانی در فدراسیون فعلی دوومیدانی روز به روز کوچک و کوچک تر شود.

رئیس کمیته فنی رده های پایه فدراسیون در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر با تایید استعفای خود عنوان کرد: در جلسه اخیر سازمان تیم های ملی در مورد جوانان نیز تصمیم گیری شد اما بزرگترین بی احترامی به من شد و از من دعوتی به عمل نیامد. من صلاح دیدم به این دلیل و دلایل متعدد دیگر ادامه کار ندهم و از آقای عرب بابت تمام لطفی که به من داشتند ممنونم اما متاسفانه برخی افراد در فدراسیون سیگنالهایی می دهند که به هیچ وجه مثبت نیست.

رضایی ادامه داد: عدم رعایت رفتار سازمانی توسط سرپرست دبیری، دخالت مستقیم و غیر مستقیم در کمیته رده های پایه، تغییر در برنامه مدون کمیته رده های پایه و دخل و تصرف در دعوت از ورزشکاران به تیم های ملی پایه و حتی صحبت از اعزام آنها به مسابقات تنها بخشی از سرفصل استعفای من است.

رئیس هیات دوومیدانی استان قم افزود: همینکه سرپرست دبیری فدراسیون اطلاع ندارد که در بحث تیم های پایه قرار است جلسه ای برگزار شود و به من به عنوان رئیس کمیته فنی رده های پایه اطلاع داده نمی شود خود ضربه بزرگی به دوومیدانی است.

وی تصریح کرد: در مسابقات بین المللی که چندی پیش برگزار شد تیم جوانان ما نیز شرکت کرد و به من گفته شد ورزشکاران تهرانی حق ندارند به هتل بیایند. این بی تدبیری شخص دبیر فدراسیون را می رساند. حتی در تهیه لباس متحد الشکل دونده ها نیز کوتاهی شد و آنها با لباس قرضی مسابقه دادند.

رضایی ادامه داد: موضوع فقط این نیست و در حال حاضر قراردادهایی در فدراسیون بسته می شود که ایجاد تعهد مالی می کند. اگر فدراسیون اندوخته ای داشته باشد مشکلی وجود ندارد اما آیا با این شرایط اقتصادی چنین اقداماتی که برای رئیس آتی فدراسیون بار شدید مالی دارد درست است؟

رئیس کمیته فنی رده های پایه ادامه داد: چندی پیش نیز با ابلاغ برای آقای شادمهر عملاً فتحی رئیس کمیته مسابقات را کنار گذاشتند. این اقدامات سرپرست دبیری برای آقای عرب که به خوبی کار سرپرستی را انجام می دادند نیز چالش هایی ایجاد کرده است.

وی افزود: اقدامات سرپرست دبیری قطعاً برنامه ریزی شده و مهندسی انتخابات است. البته روسای هیات های استانی با دیدی باز نگاه می کنند و اتفاقاً چنین اقداماتی کمک می کند تا اعضای مجمع ببینند با چه افرادی سر و کار دارند و در انتخاب گزینه اصلح ریاست بهترین کمک را می کند.

رضایی عنوان کرد: در این چند سال اتفاقات بسیار خوبی در بخش پایه دوومیدانی افتاد و امیدوارم نهالی که کاشته شده است به نتیجه برسد و در آینده نیز شاهد موفقیت های بیشتر دوومیدانی کاران جوان و نوجوان کشورمان باشیم.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: استعفاهای دنباله داردر دوومیدانی/رضایی:قصدمهندسی انتخابات رادارند

استعفاهای دنباله داردر دوومیدانی/رضایی:قصدمهندسی انتخابات رادارند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش