• Home
  • استرالیا شبکه های اجتماعی را مسئول محتوای افتراآمیز می داند

استرالیا شبکه های اجتماعی را مسئول محتوای افتراآمیز می داندبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از رویترز، پل فلچر وزیر ارتباطات استرالیا در این باره گفت: ما از پلتفرم‌ها انتظار داریم موضع قدرتمندتری در این باره بگیرند. آنها برای مدتی طولانی از زیر بار مسئولیت محتوای انتشار یافته در سایت‌هایشان شانه خالی کرده‌اند.

این در حالی است که اسکات موریسون نخست وزیر این کشور هفته گذشته اعلام کرد درباره کامنت های افترا آمیزی که افراد ناشناس در این شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند، باید با این پلتفرم‌ها مانند ناشران اخبار برخورد کرد. همین امر به تنش‌ها و گفتگوها درباره قوانین مسئولیت و افترای این کشور دامن زد.

به گفته فلچر دولت مشغول بررسی گزینه و مرزهای مسئولیت پلتفرم‌های کلی مانند توئیتر و فیس بوک هنگام انتشار محتوای افتراآمیز در پلتفرم هایشان است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا دولت قانونی را برای جریمه کردن پلتفرم‌های اجتماعی به دلیل انتشار چنین محتوایی در نظر دارد یا خیر، گفت: دولت مشغول بررسی طیف وسیعی از اقدامات است. با استفاده از طیف وسیعی از اقدامات با این ایده مقابله می‌کنیم که هرکس چیزی در فضای آنلاین منتشر می‌کند، مصونیت دارد.

طبق رأی دادگاه عالی این کشور در ماه گذشته، ناشران مسئولیت کامنت های عمومی در انجمن‌های آنلاین را بر عهده دارند. این رأی به ایجاد اختلاف میان فیس بوک و خبرگزاری‌های بزرگ منجر شده است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: استرالیا شبکه های اجتماعی را مسئول محتوای افتراآمیز می داند

استرالیا شبکه های اجتماعی را مسئول محتوای افتراآمیز می داند