جمعه , ۲۶ مهر ۱۳۹۸
طراحی سایت در اصفهان
استاندارد فضای آموزشی ۸.۵ مترمربع برای هر دانش آموز است

استاندارد فضای آموزشی ۸.۵ مترمربع برای هر دانش آموز است


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، محمدرضا قربانی شامگاه چهارشنبه در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان سمنان به میزبانی یکی از هتل‌های سمنان ضمن بیان اینکه کمبود فضاهای آموزشی در کشور محسوس است، تاکید کرد: استاندارد فضای آموزشی ۸.۵ مترمربع برای هر دانش آموز است که این میزان هم اکنون کمتر از ۵.۵ متر مربع محاسبه می‌شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از استان‌های کشور تاکنون به این شرایط آرمانی به دلایل مختلف دست پیدا نکردند، گفت: در حوزه کمبود فضاهای آموزشی نیاز به مشارکت خیران مدرسه ساز داریم.

کمبود فضای آموزشی برای ۱۴ میلیون دانش آموز

مدیرکل مشارکت‌های مردمی نوسازی مدارس، ادامه داد: هم اکنون میزان کمبود فضای آموزشی و مدرسه در استان‌های کشور براساس تعداد جمعیت دانش آموزی طبق آمارها حدود ۴۰ میلیون متر مربع محاسبه می‌شود که میزان زیادی است.

قربانی ضمن بیان اینکه فضاهای آموزشی هم اکنون باید نزدیک به ۴۰ درصد رشد داشته باشند تا کمبودها رفع شود، گفت: ۱۴ میلیون دانش آموز در کشور با کمبود سرانه آموزشی مواجه هستند و این آمار اندکی نیست.

وی با بیان اینکه افزایش سرانه فضاهای آموزشی در کشور باید با برنامه ریزی مناسب صورت گیرد، بیان کرد: ساخت مدرسه در کشور بدون حمایت و همدلی خیران امکانپذیر نیست و ما معتقد هستیم که فرهنگ وقف‌های آموزشی باید در کشور ترویج شود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : استاندارد فضای آموزشی ۸.۵ مترمربع برای هر دانش آموز است

استاندارد فضای آموزشی ۸.۵ مترمربع برای هر دانش آموز است

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش