• Home
  • ارزش اقتصاد دیجیتال جنوب شرق آسیا به ۲۴۰ میلیارد دلار می رسد

ارزش اقتصاد دیجیتال جنوب شرق آسیا به ۲۴۰ میلیارد دلار می رسدبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از آسین ایج، این تحقیق که با همکاری Temasek Holdings صورت گرفته، نشان می دهد مهم ترین عامل رونق اقتصاد دیجیتالی در جنوب شرق آسیا افزایش استفاده از گوشی های هوشمند متصل به اینترنت برای انجام فعالیت های تجاری و به جریان انداختن کسب و کارهای مختلف است. ارتقای زیرساخت های مخابراتی و افزایش سرعت دسترسی به اینترنت نیز در این زمینه موثر است.

بر اساس این بررسی، کسب و کارهای آنلاینی مانند تاکسی یابی و به اشتراک گذاری خودرو، تجارت الکترونیک، خدمات مسافرت آنلاین، رسانه های آنلاین، تحویل آنلاین غذا و نیز خدمات اشتراک موسیقی و ویدئو از جمله محبوب ترین خدمات اقتصاد دیجیتال هستند که به فعالیت های اقتصادی در جنوب شرق آسیا رونق بخشیده اند.

بر همین اساس، ارزش مالی کل اقلام و خدمات به فروش رفته در فضای آنلاین با افزایش ۳۷ درصدی در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال ۲۰۱۷ به ۷۲ میلیارد دلار خواهد رسید. این رقم در سال ۲۰۲۵ به ۱۰۰ میلیارد دلار می رسد که افزایش اعتماد مشتریان عامل اصلی این رشد است.

از جمله شرکت های موفق تجارت الکترونیک در جنوب شرق آسیا می توان به علی بابا، Sea Ltd’s Shopee و Tokopedia در اندونزی اشاره کرد.

بر همین اساس تنها ارزش خدمات تاکسی یابی و به اشتراک گذاری خودرو به صورت آنلاین تا سال ۲۰۲۵ به ۳۰ میلیارد دلار می رسد. اطلاعات و ارقام ذکر شده در این گزارش مربوط به شش کشور اندونزی، مالزی، فیلیپین، سنگاپور، تایلند و ویتنام است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: ارزش اقتصاد دیجیتال جنوب شرق آسیا به ۲۴۰ میلیارد دلار می رسد

ارزش اقتصاد دیجیتال جنوب شرق آسیا به ۲۴۰ میلیارد دلار می رسد