• Home
  • اردوغان و استولتنبرگ تلفنی گفتگو کردند

اردوغان و استولتنبرگ تلفنی گفتگو کردندبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) امروز چهارشنبه در تماسی تلفنی درباره وضعیت درخواست عضویت سوئد و فنلاند در این نهاد نظامی رایزنی کردند.

دفتر ریاست جمهوری ترکیه با صدور بیانیه ای در این خصوص اعلام کرد: اردوغان در گفتگوی تلفنی با استولتنبرگ تاکید کرد که در صورت عدم برداشته شدن قدم‌ های مشخص در رابطه با خواسته‌ های ترکیه، پیشرفتی در روند عضویت سوئد و فنلاند در ناتو صورت نخواهد گرفت.

رئیس‌جمهور ترکیه همچنین تاکید کرد: بدون انجام اقدامات ملموس توسط فنلاند و سوئد برای رسیدگی به انتظارات به‌ حق ترکیه و ارائه تعهدات کتبی برای تغییر در الگوی مبارزه با تروریسم و همکاری صنایع دفاعی نمی‌ تواند در این روند پیشرفتی داشت.

مرکز ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه طی بیانیه‌ ای اعلام کرد: رئیس‌جمهور اردوغان در این مکالمه تلفنی بر لزوم انجام اقدامات لازم برای رفع نگرانی‌ های مشروع ترکیه در خصوص درخواست فلاند و سوئد برای عضویت در ناتو بار دیگر تاکید کرد.

بیانیه مذکور در ادامه اضافه کرد: از دیگر موضوعات مورد بحث پیرامون رئیس جمهور ترکیه و دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، بحث و بررسی پیرامون آخرین تحولات اوکراین بود.

این در حالیست که از ساعاتی پیش نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل با حضور دبیرکل این سازمان نظامی در حال برگزاری است. یکی از محورهای نشست مذکور نیز موضوع ارسال تسلیحات به اوکراین خواهد بود که قرار است درباره آن بحث و تبادل نظر گردد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : اردوغان و استولتنبرگ تلفنی گفتگو کردند

اردوغان و استولتنبرگ تلفنی گفتگو کردند