• Home
  • اردوغان خواستار گفتگوی نزدیک واحدهای اطلاعاتی ترکیه و روسیه شد

اردوغان خواستار گفتگوی نزدیک واحدهای اطلاعاتی ترکیه و روسیه شدبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از ریانووستی، دفتر «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه اعلام که وی در تماس تلفنی امروز پنجشنبه با «ولادیمیر پوتین» همتای روس خود درباره ضرورت وجود گفتگوی نزدیک بین سرویس‌های اطلاعاتی دو کشور صحبت کرده است.

دفتر رئیس جمهور ترکیه در این باره اعلام کرد: رئیس جمهور اردوغان گفت که میانجیگری ترکیه در مبادله شهروندان روسی و آمریکایی بازداشت شده نه تنها نشانه اهمیتی است که آنکارا برای برقراری صلح، گفتگو و همکاری قائل است، بلکه از نظر مأموریت میانجیگری نیز قابل توجه است. رئیس جمهور اردوغان با اشاره به نقش سازمان اطلاعات ملی، ادامه هماهنگی و گفتگوی نزدیک بین واحدهای اطلاعاتی را ضروری دانست و گفت که این امر به جلوگیری از فجایع انسانی در منطقه و ایجاد ثبات کمک می‌کند.

رئیس جمهور ترکیه پیشتر نیز در گفتگو با همتای روس خود تداوم حرکت مثبتی را که در مذاکرات استانبول برای صلح روسیه و اوکراین به دست آمده است، به نفع همه طرف‌ها دانسته بود.

اردوغان با اشاره به اهمیت برقراری آتش بس و اقدامات مؤثر برای بازکردن کریدورهای بشردوستانه و تخلیه امن غیرنظامیان، افزوده بود که آنکارا تمام تلاش خود را برای برقراری صلح پایدار میان روسیه و اوکراین انجام می دهد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : اردوغان خواستار گفتگوی نزدیک واحدهای اطلاعاتی ترکیه و روسیه شد

اردوغان خواستار گفتگوی نزدیک واحدهای اطلاعاتی ترکیه و روسیه شد