ارتباط افسردگی با کاهش عمر مبتلایان به سرطان سر و گردن

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: ارتباط افسردگی با کاهش عمر مبتلایان به سرطان سر و گردن در خبر علمی

به گزارش روز سه شنبه گروه علمی گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا از پایگاه خبری مدیکال ساینس، بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان سر و گردن، علایم افسردگی را تجربه می‌کنند که می‌تواند آنها را در مدیریت عوارض جانبی فرآیند درمان، ترک سیگار یا بهره‌مندی از رژیم غذایی مناسب یا خواب کافی دچار مشکل کند.
محققان به منظور بررسی تاثیرات افسردگی بر سلامت بیماران، وضعیت سلامت ۱۳۴ بیمار مبتلا به سرطان سر و گردن را که دارای علایم افسردگی بودند، در طول دوره درمان بیماری مورد بررسی قرار دادند. هنگام بررسی اطلاعات کلینیکی بیماران در طول دو سال بعد دریافتند بیمارانی که دارای علایم افسردگی شدیدتری بودند، واکنش ضعیف تری نسبت به درمان و احتمال بالای اختلال در فرآیند شیمی درمانی و طول عمر کوتاه‌تری داشتند.
به اعتقاد محققان افسردگی در بیماران مبتلا به سرطان امری طبیعی است، اما از آنجا که افسردگی منجر به واکنش ضیف تر نسبت به درمان سرطان می‌شود، به این بیماران توصیه می‌کنند بیماری افسردگی خود را درمان کنند.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Cancer منتشر شده است.
علمی (۶)**۹۲۵۹**۱۸۳۴
مترجم: سپیده علی کاشانی ** انتشار: ناهید شفیعی

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : ارتباط افسردگی با کاهش عمر مبتلایان به سرطان سر و گردن

ارتباط افسردگی با کاهش عمر مبتلایان به سرطان سر و گردن

۲۳ January 2018 | 11:50 am

دوره بازرسی جوش