• Home
  • ارائه خدمات در زمینه تحقیقات سلولی توسط یک شرکت دانش بنیان

ارائه خدمات در زمینه تحقیقات سلولی توسط یک شرکت دانش بنیانبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، احسان جان زمین مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان گفت: شرکت ما یکی از محدود مجموعه‌های ارائه خدمات آزمایشگاهی تکنیک فلوسایتو متری Flow ) cytometry)در ایران است. این تکنیک بر روی بررسی سلول‌ها و تعیین نوع آنها متمرکز است. مثلاً اگر بخواهید از سلول‌های بنیادی برای درمان استفاده کنید، باید معلوم شود که این سلول بنیادی است یا خیر؛ به همین دلیل این مجموعه‌ها از خدمات ما استفاده می‌کنند.

وی افزود: حوزه‌های گسترده‌ای از جمله زیست‌شناسی گیاهی، زیست شناسی جانوری و صنعت داروسازی از این خدمات استفاده می‌کنند. برای مثال زمانی که یک دارو تولید می‌شود، می خواهند بدانند که این دارو چه اثری بر روی سلول دارد و ما این نتایج را در اختیار آنها قرار می‌دهیم.

این فعال حوزه دانش‌بنیان گفت: یکی دیگر از کاربردهای این خدمات، بحث هندسی پزشکی است. برای نمونه، ممکن است یک محقق و پژوهشگر بخواهد بداند که الکترومغناطیس چه اثری بر روی سلول دارد. از این تکنیک حتی می‌توان در شناسایی سلول‌های سرطانی نیز استفاده کرد. برخی دانشجویان نیز از خدمات ما استفاد ه می‌کنند.

جان زمین ضمن توضیح فرایندهای استفاده از این خدمات، افزود: دستگاه‌های مورد استفاده در این روش، بسیار گران است، مثلاً یکی از دستگاه‌ها بیش از ۲ میلیارد تومان قیمت دارد. برخی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی نیز این دستگاه‌ها را در اختیار دارند، اما دانشجویان و محققان آنها از خدمات ما استفاده می‌کنند. دلیل این امر این است که نتایج حاصله در این آزمایشات، به شدت به دانش اپراتور وابسته است و ما در حدود ۲۰ سال در این حوزه تجربه داریم.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، با اشاره به بسترهای فناوری مبتنی سلول، در ایران، گفت: ما اپراتورهای بسیاری از دانشگاه‌ها را آموزش داده‌ایم و همچنین صفر تا صد این خدمات را ارائه می‌کنیم. استفاده از خدمات ما صرفه‌جویی در هزینه‌ها را به همراه دارد در آینده نیز قصد داریم تا دامنه خدمات خود را هر چه بیشتر وسعت ببخشیم.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: ارائه خدمات در زمینه تحقیقات سلولی توسط یک شرکت دانش بنیان

ارائه خدمات در زمینه تحقیقات سلولی توسط یک شرکت دانش بنیان