پنج شنبه , ۷ مرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
ادامه تظاهرات در نیجریه برای حمایت از شیخ زکزاکی + تصاویر

ادامه تظاهرات در نیجریه برای حمایت از شیخ زکزاکی + تصاویر

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، هواداران «شیخ ابراهیم زکزاکی» رهبر جنبش اسلامی نیجریه با برپایی تظاهراتی در روزهای اخیر آزادی وی و همسرش را خواستار شدند.

 آنطورکه دفتر رسمی شیخ زکزاکی گزارش داده هواداران ایشان در چند روز گذشته تظاهراتی را در «آبوجا» مرکز نیجریه در اعتراض به بازداشت او و همسرش برگزار کردند.


تظاهرات هواداران الزکزاکی

جنبش اسلامی شیعیان نیجریه نیز اخیرا با صدور  بیانیه‌ای نقش شیخ زکزاکی در مبارزه با بی‌عدالتی را ستوده است: «شیخ ابراهیم زکزاکی هرگز خود را به عنوان رهبر فرقه یا جنبش اسلامی نمی‌داند. دستور کار جنبش او مخالفت با بی‌عدالتی است و هرکس حتی غیرمسلمانان نیز می‌توانند به این جنبش بپیوندد.»

 «شیخ حبیل عمر» یکی از هواداران شیخ زکزاکی در توصیف وی گفت که ایشان از گذشته مظهر وحدت بین مسلمانان بوده است.


هواداران الزکزاکی

نظامیان ارتش نیجریه در آذر ماه سال ۹۴ در یورشی وحشیانه به محل سکونت رهبر جریان اسلامی نیجریه، ۲۰۰۰ نفر را شهید و هزاران نفر دیگر را زخمی کرده و شیخ و همسرش را نیز دستگیر نمودند.

از آن زمان به بعد، مناطق مختلف نیجریه صحنه اعتراضات مردمی در حمایت از این رهبر شیعیان نیجریه و محکومیت ارتش این کشور بوده است.


هواداران مسیحی الزکزاکی

دولت نیجریه که روابط نزدیکی با رژیم آل‌سعود دارد، جنبش شیخ زکزاکی را به ایجاد ناآرامی و تنش‌های مذهبی متهم کرده و به همین بهانه بارها مراکز فعالیت این جنبش را هدف قرار داده است.

انتهای پیام/

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: ادامه تظاهرات در نیجریه برای حمایت از شیخ زکزاکی + تصاویر

ادامه تظاهرات در نیجریه برای حمایت از شیخ زکزاکی + تصاویر

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش