دوشنبه , ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
اختلال در تنگه هرمز بدترین اتفاق برای بازار نفت است

اختلال در تنگه هرمز بدترین اتفاق برای بازار نفت است


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از راشاتودی، افزایش تنش‌ها و دشمنی‌ها بین آمریکا و ایران باعث تشدید نگرانی از وقوع اختلال در کشتی‌رانی تنگه هرمز و عواقب آن برای بازارهای نفت شده است.

به گفته تحلیل‌گر اس‌اندپی گلوبال پلاتز، دیو ارنسبرگر، هرگونه اختلال در مهم‌ترین آبراه خاورمیانه می‌تواند به بزرگترین قو (پرنده) ی سیاه (رویداد وحشتناک غیرمنتظره با عواقبی شدید) بازار نفت تبدیل شود.

ارنسبرگر که سرپرست کل قیمت‌گذاری جهانی کالاهای اس‌اندپی است، می‌گوید بازارها به شدت نسبت به هر گونه اختلال در ترافیک کشتی‌رانی در تنگه هرمز آسیب‌پذیر هستند.

طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا روزانه حدود ۲۱ میلیون بشکه نفت از تنگه هرمز عبور می‌کند. این تنگه مهمترین آبراه جهان است و تقریباً یک سوم کل نفت و محصولات نفتی مورد مصرف جهان هر روز از آن عبور می‌کنند.

ارنستبرگر گفت: اگر شرایط بحرانی این منطقه داغ‌تر شود و یکی از طرفین شروع به ایجاد اختلال در ترافیک دریایی این تنگه کند، رویدادی به وجود خواهد آمد که بازارها را با وحشتی بی‌سابقه در ۱۰ تا ۱۵ سال اخیر روبرو خواهد کرد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : اختلال در تنگه هرمز بدترین اتفاق برای بازار نفت است

اختلال در تنگه هرمز بدترین اتفاق برای بازار نفت است

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش