شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
اخبار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۶میلیون‌و۲۰۰هزار گذشت

اخبار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۶میلیون‌و۲۰۰هزار گذشت

به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین، تا به این لحظه بیش از شش میلیون و دویست و ده هزار به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد بیش از سیصد و هفتاد و دو هزار تن جان باخته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

آمریکا

به گزارش بی  بی سی، همزمان با شیوع ویروس کرونا رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید نشست جی۷ را به پایان سال موکول می‌کند حال آنکه فکر می‌کند این قالب سیاسی-اقتصادی دیگر کارآمد نیست و باید کشورهای بیشتری در آن دخیل باشند. به این ترتیب، این نشست که قرار بود اواخر ماه میلادی آینده (ژوئن) برگزار شود، به ماه میلادی سپتامبر یا حتی دیرتر موکول می‌شود. گفتنی است واشنگتن در حال حاضر علاوه بر اتهامات تجاری، چین را به پنهان‌کاری درباره شیوع کووید ۱۹ و همچنین تلاش برای منحرف کردن روند انتخاباتی آمریکا متهم می‌کند.

همزمان با تعویق نشست جی۷ وبسایت یو اس آ تودی می نویسد که اعتراضات سراسری در آمریکا به دلیل قتل جرج فلوید می تواند شمار مبتلایان به ویروس کرونا را افزایش دهد. مخصوصا آن دسته از آفریقایی- آمریکایی هایی که در بازداشت پلیس به سر می برند.

با ابتلای۹,۳۱۱  تن دیگر به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور به عدد۱,۸۲۶,۱۳۱  رسیده است. همچنین در ۲۴ ساعات گذشته ۳۲۰ تن دیگر جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم ۱۰۵,۸۷۷ برسد.

برزیل

نتایج یک تحقیقات جدید که هفته گذشته منتشر شد هشدار می دهد شمار جان باختگان به دلیل کرونا در برزیل ظرف دو تا سه ماه آینده به ۱۲۵ هزار نفر خواهد رسید و وضعیت این کشور به شدت بحرانی خواهد شد. رئیس جمهور این کشور یعنی ژائیر بولسونارو که ویروس کرونا را یک سرماخوردگی کوچک می داند حالا در بدترین شرایط قرار گرفته است. شمار مبتلایان در این کشور از نیم میلیون عبور کرده و به ۵۰۱,۹۸۵ تن رسیده است. در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۳,۵۴۵ مورد دیگر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده است. همچنین با مرگ ۳۸ تن دیگر شمار کلی جان باختگان به ۲۸,۸۷۲ تن رسیده است.

پس از ایالات متحده برزیل جایگاه دوم جدول آلوده‌ترین کشورهای جهان را به این ویروس به خود اختصاص داده است.

این کشور از حیث مرگ و میر ناشی از بیماری کووید۱۹ اینک با ثبت بیش از ۲۸ هزار قربانی پس از ایالات متحده،‌ بریتانیا و ایتالیا در جایگاه چهارم قرار دارد.

نکته جالب در خصوص وضعیت شیوع ویروس کرونا در برزیل این است که برغم شمار بالای مبتلایان که از نظر کارشناسان با آمار واقعی فاصله زیادی دارد، ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری راستگرای این کشور خواستار از سرگیری مسابقات فوتبال و بازگشت اقتصاد کشورش به وضعیت عادی شده است.

مکزیک

با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در میان کادر درمانی مکزیک و کمبود شدید تجهیزات محافظتی در برابر این بیماری راهپیمایی‌های اعتراضی شکل گرفته است. به گزارش سی جی تی ان، داده‌های دولتی نشان می‌دهد که کادر درمانی مکزیک حدود یک چهارم کل مبتلایان کووید۱۹ را در این کشور تشکیل داده‌اند که یکی از بالاترین آمارهای ابتلا به کرونا در میان کارکنان درمانی در جهان محسوب می‌شود. این خطر با کمبود تجهیزات محافظت شخصی بدتر نیز می‌شود. گفتنی است که مکزیکوسیتی و ایالت مجاور آن ۴۰ درصد از کل قربانیان این کشور را در خود جای داده‌اند.

انستیتوی ملی بیماری‌های تنفسی مکزیک که طی یک هفته گذشته با تکمیل ظرفیت مواجه شده، اعلام کرده ۴۹ نفر از کارکنانش در بیمارستان‌ها به کرونا مبتلا شده و ۵۴ نفر دیگر از کارکنانش نیز در جامعه به این بیماری مبتلا شده‌اند که از این میان دو نفرشان جان خود را از دست داده‌اند.

به گفته این انستیتو کمبودها در زمینه تجهیزات محافظتی کادر درمانی را بر آن داشته تا به جای استفاده از لباس‌ها و ماسک‌های یک بار مصرف از لباس‌های پارچه‌ای چند بار مصرف استفاده کنند. در ابلاغیه‌ای که به دست کادر درمانی مکزیک رسیده هم‌چنین اعلام شده که از یک ماسک N95 باید برای یک شیفت کامل استفاده کنند. حتی استفاده چندباره این ماسک‌ها نیز در میان کادر درمانی این کشور مشاهده شده است. علاوه بر کمبود تجهیزات، مکزیک با کمبود کارکنان بهداشتی نیز دست و پنجه نرم می‌کند.

با ابتلای۲,۸۸۵  تن دیگر به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور به عدد۸۷,۵۱۲  رسیده است. همچنین در ۲۴ ساعات گذشته۳۶۴  تن دیگر جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم ۹,۷۷۹ برسد.

شیلی

شرایط در این کشور مانند مکزیک وخیم است.به گزارش سانتیاگو تایمز پلیس این کشور می گوید که ۹۳۱ تن به دلیل نقض مقررات قرنطینه ای بازداشت کرده است. در خبری دیگر پینرا رئیس جمهور این کشور اعلام کرده است که ارسال سبدهای غذایی به خانواده هایی که بیشترین آسیب را از همه گیری ویروس کرونا دیده اند سرعت می یابد.

با ابتلای ۴,۸۳۰ تن دیگر به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور به عدد۹۹,۶۸۸  رسیده است. همچنین در ۲۴ ساعات گذشته ۵۷ تن دیگر جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم ۱,۰۵۴ برسد.

انگلیس

به گزارش فرانس ۲۴، درحالیکه ۱۰ هفته از قرنطینه کرونایی در انگلیس می‌گذرد این کشور از روز دوشنبه این قرنطینه را به پایان خواهند رساند تا بیش از ۲/۲ میلیون نفر که از نظر سلامتی در شرایط ریسک بالا به سر می‌برند به اجتماع بیایند. از همین الان می‌توان بالاتر رفتن آمار ابتلا و مرگ و میر کرونا در انگلیس را حدس زد اما دولت به دلیل بیکاری شدید، رکورد اقتصادی و تعطیلی کسب وکارها بیش از این تاب تحمل فشار را ندارد. با این حال دولت لندن اعلام کرده از روز دوشنبه، افراد حق دارند تنها یک بار در روز از خانه خارج شوند؛ آنها حق ندارند بر سر کار یا فروشگاه بروند و باید از حضور جمعیت‌های شلوغ نیز پرهیز کنند.

بسیاری از کارشناسان و اعضای اپوزیسیون معتقدند که تصمیم برای اجرایی کردن گام جدید خروج از مقرارت قرنطینه بسیار زدوهنگام از سوی دولت اتخاذ شده است.

جان ادموندز، عضو کمیته علمی تحت مشورت دولت بریتانیا از جمله یکی از این منتقدان است که می‌گوید در حالیکه ویروس کرونا روزانه تنها در انگلستان هشت هزار قربانی می‌گیرد حرکت به سوی برداشتن محدودیت‌های بیشتر بسیار خطرناک است.

با ابتلای۱,۹۳۶  تن دیگر به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور به عدد ۲۷۴,۷۶۲ رسیده است. همچنین در ۲۴ ساعات گذشته  ۱۱۳تن دیگر جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم ۳۸,۴۸۹ برسد.

روسیه

به گزارش خبرگزاری «تاس»، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه، امروز (یکشنبه) گزارش داد که تعداد موارد جدید شناسایی آلودگی به ویروس کرونا در این کشور طی ۲۴ ساعت گذشته، ۹ هزار و ۲۶۸ نفر بود تا تعداد کل افراد مبتلا به این بیماری در سراسر روسیه به ۴۰۵ هزار و ۸۴۳ مورد افزایش یابد.طبق این اطلاعات، تعداد موارد شناسایی شده روزانه، برای نخستین بار طی یک هفته گذشته، از ۹ هزار نفر فراتر رفته است. رشد روزانه موارد ابتلا ۲٫۳  درصد بود که در ۸۴ منطقه از روسیه مشاهده شد. از این تعداد ، ۴۰٫۸ درصد از مبتلایان، هیچ علائم بالینی بیماری را نشان ندادند.

تعداد موارد جدید آلودگی به ویروس کرونا در شهر مسکو- ۲ هزار و ۵۹۵ نفر، در منطقه شهر- ۷۵۷ مورد و در شهر سن پترزبورگ – ۳۶۹ نفر است.در مجموع ، در حال حاضر ۲۲۹ هزار و ۲۶۷ نفر در روسیه همچنان به بیماری کووید-۱۹ مبتلا هستند.ضمن اینکه تعداد شهروندان روسی که در گذشته به عفونت کرونا مبتلا شده و تحت درمان قرار گرفته و بهبود یافته‌اند، طی یک روز گذشته، ۴ هزار و ۴۱۴ نفر افزایش یافت و در مجموع به ۱۷۱ هزار و ۸۸۳ رسیده است.

هند

هند از دیگر نقاط آلوده به ویروس در جهان است که اعلام کرده از هشتم ژوئن مقررات قرنطینه را با بازگشایی هتل‌ها، رستوران‌ها، مراکز تجاری و اماکن مذهبی تسهیل می‌کند. 

نارندرا مودی نخست‌وزیر هند روز یکشنبه بعد از هفته‌ها قرنطینه گسترده کشور اعلام کرد که محدودیت‌ها کاهش می‌یابد، اما از شهروندان خواست که در مقابل شیوع کرونا هوشیار باشند. این کشور با جمعیتی ۱.۳ میلیارد نفری که عمدتا فقیر هستند، تصمیم دارد قوانین سختگیرانه قرنطینه را در مناطقی که ریسک زیادی وجود دارد، تا ۳۰ روز دیگر ادامه دهند، اما در مناطق دیگر محدودیت‌ها کاهش می‌یابد.کاهش محدودیت‌ها در حالی است که طی ماه جاری میلادی، روند ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا در هند همواره روند صعودی داشته است.

با ابتلای۸,۷۰۹  تن دیگر به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور به عدد ۱۹۰,۵۳۶ رسیده است. همچنین در ۲۴ ساعات گذشته ۲۲۱ تن دیگر جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم۵,۴۰۶  برسد.

ایران

اما در ایران کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت: از دیروز تا امروز ١٠ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ٢٨٢ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.  از بین مبتلایان جدید، ۴٣۵ مورد بستری و ١٨۴٧ بیمار به صورت سرپایی خدمات رسانی شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور نیز به ١۴٨ هزار و ٩۵٠ نفر رسید که متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵٧ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند تا مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ٧٣۴ نفر برسد. اما خوشبختانه تاکنون ١١۶ هزار و ٨٢٧ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

 ٢۵٣٣ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ٩١۵ هزار و ٩٩٨ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 وضعیت استان خوزستان، همچنان قرمز است و در حال حاضر، استان های آذربایجان شرقی و غربی، لرستان، کردستان، کرمانشاه، اصفهان و هرمزگان در وضعیت هشدار قرار دارند.

۳۱۰۳۱۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : اخبار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۶میلیون‌و۲۰۰هزار گذشت

اخبار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۶میلیون‌و۲۰۰هزار گذشت

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش