احداث تصفیه خانه پردیسان قم ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: احداث تصفیه خانه پردیسان قم ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد خبر اقتصادی:

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، سید مهدی صادقی عصر پنجشنبه در نشست مشترک وزیر نیرو با مدیران استان قم خاطرنشان کرد: برای تامین منابع مالی جهت رفع مشکلات منطقه پردیسان قم نیاز به اعتبارات ملی داریم، متاسفانه در این منطقه واحدهای مسکن مهر بدون زیرساخت های لازم ساخته شده که یک نمونه از آن فاضلاب است.
وی ادامه داد: در این شهرک حدود ۱۵۰ هزار تن از جمله حدود۴۰ هزار نفر از طلاب ساکن می باشند و امید است با همکاری وزارت نیرو، مجلس شورای اسلامی و منابع استانی، منابع مورد نیاز احداث تصفیه خانه پردیسان قم تامین و مشکل مردم رفع شود.
پردیسان در منطقه هشتم شهرداری و در جنوب غربی شهر قم واقع شده است، این منطقه در سال ۱۳۷۷ توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال ۱۳۹۰ به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.
وی همچنین گفت: برای انتقال آب های سطحی از بند علی خان به قم برای استفاده بخش کشاورزی که در سال ۸۲ مصوب شده ولی اجرایی نشد، لوله های آن همان زمان خریداری شده که نگهداری آنها بسیار هزینه بر است و با توجه به مشکلاتی که در پردیسان قم داریم، می توانیم از این لوله ها برای انتقال فاضلاب پردیسان استفاده نماییم تا هم هزینه نگهداری کم شود و هم برای آینده فاضلاب فکری کرده باشیم.
صادقی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: برای تامین آب مورد نیاز استان از سرشاخه های دز هنوز به ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم تا از این طریق آب مورد نیاز برخی شهرهای در طول مسیر مانند دستجرد را تامین کنیم.
وی، حفاظت هوشمند از خط لوله و کل سامانه های آب استان را در جهت حفظ امنیت این موضوع و جلوگیری از تهدیدهای بیولوژیکی را نیز بسیار مهم دانست و گفت: در این زمینه باید منابع مورد نیاز تامین شود.
صادقی بیان داشت: تعیین تکالیف منابع مورد نیاز برای پرداخت بدهی ۶۰ میلیارد ریالی جهت آب رسانی به قم در سال های ۹۰ تا ۹۴ از موارد دیگری است که از قبل مانده و باید تعیین تکلیف شود.
وی همچنین اظهار داشت: وضعیت ساختمان آب منطقه قم مناسب نیست و برای تهیه یک مکان جدید به ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارند، از سوی دیگر، ما برای نوسازی وبازسازی تصفیه خانه استان حدود ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.
صادقی ادامه داد: در بخش برق نیز حدود پنج پست برق توسط شرکت توانیر دردست اجراست که نیاز به حمایت وزارتخانه از آنها می باشد ، از سوی دیگر برای تامین اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریالی برای بهینه سازی شبکه توزیع برق ۸۰۰ هکتار از بافت های فرسوده استان قم نیز باید حمایت های لازم صورت گیرد.
وی گفت: برای تامین انرژی خورشیدی برای ۵۰۰مگابات، یک زمینی را در قم اختصاص دادیم و در این زمینه هم از تهران درخواست تخصیص اعتبارات لازم را داریم.
رضا اردکانیان وزیر نیرو صبح امروز برای دیدار با مراجع عظام تقلید و علما وارد شهر قم شد.
۷۴۰۱/ ۶۱۳۳/ خبرنگار- اطمینان ** انتشار- جعفرمسلمی

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : احداث تصفیه خانه پردیسان قم ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

احداث تصفیه خانه پردیسان قم ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

۲۵ January 2018 | 11:30 pm

دوره بازرسی جوش