دوشنبه , ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
ابهامات فهرست کشتی‌آزاد برای حضور در مسابقات جهانی/ پازل محمدی در تفلیس تکمیل می‌شود؟

ابهامات فهرست کشتی‌آزاد برای حضور در مسابقات جهانی/ پازل محمدی در تفلیس تکمیل می‌شود؟

به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی بزرگسالان جهان در حالی روزهای ۲۷ تا ۳۱ شهریورماه در شهر نورسلطان قزاقستان برگزار می‌شود که هنوز ترکیب نهایی شاگردان محمدی برای حضور در این مسابقات اعلام نشده است.

بعد از برگزاری مرحله نهایی انتخابی تیم ملی در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران، محمدی و همکارانش تقریبا به ترکیب نهایی مورد نظر خود برای حضور در مسابقات جهانی رسیدند، اما در این بین در برخی اوزان ابهامتی وجود داشت که کادرفنی حضور در یک تورنمنت خارجی را برای اطمینان بیشتر از انتخاب‌های خود در نظر گرفت. قرار بود تیم منتخب کشتی آزاد در جام زیلکوفسکی لهستان به میدان برود که به دلیل برخی مشکلات در اعزام، حضور در این تورنمنت منتفی شد و تورنمنت گرجستان جایگزین آن شد.

 

با نگاهی اجمالی به نفرات اعزامی به تورنمنت جایزه بزرگ گرجستان به خوبی مشخص می‌شود که حضور برخی نفرات در بعضی اوزان در مسابقات جهانی قزاقستان قطعی به نظر می‌رسد. به عنوان مثال باید حضور رضا اطری در ۵۷، بهنام احسان‌پور در ۶۱، یونس امامی در ۷۰، بهمن تیموری در ۷۹، حسن یزدانی در ۸۶، رضا یزدانی در ۹۶ و پرویز هادی در ۱۲۵ کیلوگرم در مسابقات جهانی قزاقستان را قطعی دانست مگر اینکه در این فاصله اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی رخ دهد تا شاهد تغییراتی در ترکیب نفرات اعزامی باشیم.

البته در این بین کادرفنی تصمیم گرفته برای اطمینان بیشتر، نفراتی مانند امامی، تیموری و رضا یزدانی را نیز بار دیگر در گرجستان محک بزند تا هم با توجه به فاصله مناسب این مسابقات تا رقابت‌های جهانی محک مناسبی بخورند و هم در این راستا به آمادگی بهتری دست پیدا کنند. البته در ۹۶کیلوگرم به نظر می‌رسد کادر فنی نیم نگاهی هم به شعبانی جوان دارند تا اگر یزدانی نتوانست انتظارات را برآورده کندT جانشینی برای وی داشته باشند؛ هر چند در مقطع کنونی به نظر می‌رسد گزینه اول و آخر محمدی و همکارانش رضا یزدانی با تجربه باشد.

 

با این اوصاف به نظر می‌رسد گره‌های اصلی در اوزان ۶۵ و ۷۴ کیلوگرم است که کادر فنی هنوز نتوانسته به جمع‌بندی نهایی برسد و نفرات مدعی عازم گرجستان خواهند شد تا بهترین فرد صاحب بلیت حضور در مسابقات جهانی شود.

در انتخابی تیم ملی در وزن ۶۵ کیلوگرم هر ۳ کشتی‌گیر اعزامی به تورنمت گرجستان دارای یک باخت و ۲ پیروزی بودند تا کادرفنی نتواند به جمع بندی نهایی در این خصوص برسد و اعزام به تورنمنت بین‌المللی بهترین راه کار باشد.

ایمان صادقی در انتخابی تیم ملی به یزدانی باخت، اما مقابل بیابانی و قیاسی به برتری رسید. یزدانی، صادقی و قیاسی را بُرد، اما مغلوب بیابانی شد. بیابانی هم با وجود برتری مقابل یزدانی مقابل صادقی و قیاسی شکست خورد. در نهایت با توجه به اعزام یزدانی به مسابقات جوانان جهان در استونی قرار بر این شد صادقی و بیابانی در گرجستان محک بخورند تا فرد منتخب معرفی شود.

البته اینکه کادر فنی برای امیرمحمد یزدانی که در انتخابی تیم ملی به عنوان نخست ۶۵ کیلو رسید چه برنامه‌ای دارد، بنظر می‌رسد به عملکرد این کشتی‌گیر در مسابقات جهانی جوانان بستگی دارد و اینکه در فاصله کوتاه این مسابقات تا رقابت‌های جهانی بزرگسالان آیا می‌تواند ریکاوری مناسبی داشته باشد یا نه. اما در مجموع به نظر می‌رسد از بین صادقی و بیابانی یک نفر عازم مسابقات جهانی قزاقستان خواهد شد.

البته در این وزن کادرفنی روی نام قیاسی خط قرمز کشید تا عملا شانسی برای حضور در مسابقات جهانی نداشته باشد.

البته در ۷۴ کیلوگرم با وجود قهرمانی افضلی، اما کادر فنی نتوانست اطمینان نهایی را برای اعزام این کشتی‌گیر به مسابقات جهانی داشته باشد که بنظر می‌رسد به عملکرد افضلی در مسابقات اخیر برمی‌گردد به همین دلیل تشخیص داده شد همراه محمدی در گرجستان تصمیم نهایی گرفته شود.

افضلی در انتخابی تیم ملی رشیدی و نخودی را با اختلاف شکست داد و در یک دیدار نزدیک و حساس از سد محمدی گذشت. محمدی هم که مغلوب افضلی شده بود به نخودی هم باخت، اما از سد رشیدی گذشت تا در جایگاه دوم انتخابی تیم ملی قرار گیرد.

در این وزن هم نخودی به عنوان یکی از جوانان آینده‌دار کشتی آزاد شرایطی مانند امیرمحمد یزدانی دارد و قرار است عازم مسابقات جهانی جوانان شود که همین موضوع باعث شد کادرفنی او را نیز از دایره انتخاب خود برای حضور در مسابقات جهانی قزاقستان کنار بگذارد. وی در ‌حالی‌که‌ سال گذشته در رده نوجوانان بود در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ بزرگسالان آسیا هم روی تشک رفته بود و موفق به کسب مدال برنز شده بود.

در هر صورت این انتظار می‌رود که بعد از بازگشت از تورنمنت جایزه بزرگ گرجستان کادر فنی تیم ملی به ترکیب نهایی مورد نظر خود برای حضور در مسابقات جهانی برسد مگر اینکه در آن مسابقات نتایج دور از انتظاری رقم بخورد تا باز هم نیاز به بررسی بیشتر باشد.

 

رده بندی نفرات برتر رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی آزاد به شرح زیر بود:

۶۵ کیلوگرم: ۱- امیرمحمد یزدانی (مازندران) ۲- ایمان صادقی (مازندران) ۳- مرتضی قیاسی (لرستان) ۴- پیمان بیابانی (تهران)
۷۴ کیلوگرم: ۱- رضا افضلی (کرمانشاه) ۲- سید احمد محمدی (مازندران) ۳- حامد رشیدی (اصفهان) ۴- محمد نخودی (مازندران)
۸۶ کیلوگرم: ۱- حسن یزدانی (مازندران) ۲- کامران قاسم پور (مازندران)
۹۷ کیلوگرم: ۱- رضا یزدانی (مازندران) ۲- علی شعبانی (مازندران) ۳- حامد طالبی زرین کمر (مازندران)
۱۲۵ کیلوگرم: ۱- پرویز هادی (آذربایجان شرقی) ۲- یدالله محبی (کرمانشاه) ۲- کمیل قاسمی (مازندران)

*اسامی آزادکاران اعزامی به تورنمت جایزه بزرگ گرجستان به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: علیرضا سرلک
۶۱ کیلوگرم: محمدباقر یخکشی
۶۵ کیلوگرم: ایمان صادقی، پیمان بیابانی و ابوالفضل حاجی‌پور
۷۰ کیلوگرم: یونس امامی
۷۴ کیلوگرم: سیداحمد محمدی و رضا افضلی
۷۹ کیلوگرم: بهمن تیموری
۸۶ کیلوگرم: کامران قاسم پور
۹۷ کیلوگرم: رضا یزدانی

مرحله اردوی جدید تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان از امروز (۱۴ مردادماه) در خانه کشتی عبداله موحد مجموعه ورزشی آزادی تهران آغاز می‌شود که اسامی نفرات دعوت شده به این اردو به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: رضا اطری (مازندران) نادر حاج آقانیا (کرمان) علیرضا سرلک (لرستان)
۶۱ کیلوگرم: بهنام احسان پور (مازندران) محمدباقر یخکشی (مازندران) محمد نامجومطلق (گیلان)
۶۵ کیلوگرم: ایمان صادقی (مازندران) پیمان بیابانی (تهران) ابوالفضل حاجی پور (مازندران) امیرمحمد یزدانی (مازندران)
۷۰ کیلوگرم: یونس امامی (تهران) امیررضا اکبرزاده (مازندران) امیرحسین حسینی (تهران)
۷۴ کیلوگرم: سید احمد محمدی (مازندران) رضا افضلی (کرمانشاه) محمد خدابنده لو (همدان)
۷۹ کیلوگرم: بهمن تیموری (کرمانشاه) علی سوادکوهی (مازندران)
۸۶ کیلوگرم: حسن یزدانی (مازندران) کامران قاسم پور (مازندران) احمد بذری (مازندران)
۹۲ کیلوگرم: علیرضا کریمی (البرز) ارشک محبی (کرمانشاه) حسین شهبازی (تهران) محمدحسین میرباغبان (تهران)
۹۷ کیلوگرم: رضا یزدانی (مازندران) علی شعبانی (مازندران) دانیال شریعتی (همدان) مجتبی گلیج (مازندران)
۱۲۵ کیلوگرم: پرویز هادی (آذربایجان شرقی) یداله محبی (کرمانشاه) سیدمهدی هاشمی (مازندران) امیررضا امیری (لرستان)

سرمربی: غلامرضا محمدی
مربیان: ابراهیم مهربان، عباس حاج کناری، مسعود مصطفی جوکار
مربی بدنساز:  مرتضی بهرامی نژاد
متخصص تغذیه: رامین امیر ساسان
ماساژو: امیر شیخی و مهدی صادقی
سرپرست: هادی حبیبی

انتهای پیام/س

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: ابهامات فهرست کشتی‌آزاد برای حضور در مسابقات جهانی/ پازل محمدی در تفلیس تکمیل می‌شود؟

ابهامات فهرست کشتی‌آزاد برای حضور در مسابقات جهانی/ پازل محمدی در تفلیس تکمیل می‌شود؟

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش