چهارشنبه , ۲ مهر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
ابراز نگرانی فرانسه از کاهش نظامیان آمریکا در غرب آفریقا

ابراز نگرانی فرانسه از کاهش نظامیان آمریکا در غرب آفریقا


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از رویترز، فرانسه درباره تصیمم احتمالی آمریکا مبنی بر کاهش حضور نظامی در آفریقای غربی واکنش نشان داد.

گفتنی است چند روز پیش، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا از آمادگی برای بازآرایش نظامیان این کشور در سطح جهانی خبر داد و گفت این اقدام ذیل برنامه «بازنگری گسترده دفاعی» انجام می‌شود.

این بازآرایش در حالی انجام می‌گیرد که اسپر امیدوار است در راستای مهار روسیه و به ویژه چین، نیروهای بیشتری را به آسیا اعزام کند حال آنکه تاکنون، تمرکز بر عملیات‌های به اصطلاح ضد تروریستی در کشورهای خاورمیانه نظیر افغانستان، عراق و سوریه بوده است.

این در حالی است که فلورانس پارلی وزیر دفاع فرانسه در دیدار با اسپر به وی درباره تاثیر اقدام احتمالی آمریکا بر عملیات‌های به زعم وی مبارزه با تروریسم در منطقه موسوم به ساحل آفریقا هشدار داده است.

پیشتر نیز ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه ابراز امیداواری کرده بود که آمریکا درخصوص حفظ همکاری عاقلانه برخورد کند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : ابراز نگرانی فرانسه از کاهش نظامیان آمریکا در غرب آفریقا

ابراز نگرانی فرانسه از کاهش نظامیان آمریکا در غرب آفریقا

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش