پنج شنبه , ۲۵ شهریور ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
ابداع ماهیچه مصنوعی که با ورزش قدرتمندتر می شود

ابداع ماهیچه مصنوعی که با ورزش قدرتمندتر می شود


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از فیوچریسم، محققان ژل جدیدی ابداع کرده‌اند که مانند ماهیچه‌های معمولی همزمان با ورزش کردن قدرتمندتر می‌شود.

طبق گزارش نشریه نیوساینتیست، این ماده جدید به تولید نسل جدیدی از نرم ربات‌ها کمک می‌کند که برای اهداف خاصی ساخته می‌شوند و برهمان اساس با گذر زمان قدرتمندتر می‌شوند. تولید ماشین‌هایی که مانند حیوانات می‌توانند خود را سازگار و رشد دهند گامی مهم در حوزه نرم رباتیک به حساب می‌آید.

ماهیچه‌های طبیعی هنگام تمرین ورزشی به دلیل ساختار بدن رشد می‌کنند و بزرگ‌تر می‌شوند یا آسیب می‌بینند. ماهیچه مصنوعی مذکور نیز از طریق مکانیسمی مشابه ۶۶ بار قدرتمندتر می‌شوند.

ژل تازه توسعه یافته در مواد نانویی قرار می‌گیرد که به یکدیگر مرتبط هستند. این مواد تحت فشار مکانیکی قدرتمندتر می‌شود و به این ترتیب با گذر زمان ژل قدرتمندتر و سخت‌تر می‌شود.

ژائو وانگ یکی از محققان ارشد این پژوهش می‌گوید: هنگامیکه ورزش می‌کنیم، ماهیچه‌هایمان قدرتمندتر می‌شوند. می‌خواهیم از این فرایند تقلید کنیم تا هنگامیکه ماهیچه مصنوعی ورزش می‌کند سختی آن بیشتر شود.

در حال حاضر این فرایند فقط یک راه است. به عبارت دیگر ژل در واکنش به فشار فیزیکی سخت‌تر و خشک‌تر می‌شود اما پس از آن شل نمی‌شود.

در همین راستا وانگ و محققان دیگر مشغول ادامه تحقیق هستند تا پس از مدتی از سختی ماهیچه‌های نرم ربات بکاهند. چنین ربات‌هایی ابزارهایی کارآمد هستند که می‌توانند به تدریج خود را با محیط سازگار کنند و برای انجام کارهای مختلف آماده شوند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: ابداع ماهیچه مصنوعی که با ورزش قدرتمندتر می شود

ابداع ماهیچه مصنوعی که با ورزش قدرتمندتر می شود

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش