سه شنبه , ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
آمریکا ۵ تولیدکننده ابررایانه چینی را تحریم کرد

آمریکا ۵ تولیدکننده ابررایانه چینی را تحریم کرد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از آسوشیتدپرس، آمریکا پنج سازمان چینی که در حوزه توسعه ابررایانه فعالیت می‌کنند را در فهرست سیاه خود قرار داده است. دولت آمریکا ادعا می‌کند برای حفظ امنیت ملی خود به رقیب آسیایی اجازه نمی‌دهد به فناوری‌های حیاتی اش دسترسی یابد.

به گفته کارشناسان این اقدام وزارت بازرگانی آمریکا مذاکرات میان دو کشور را سخت‌تر می‌کند. یکی از پنج سازمانی که در فهرست سیاه آمریکا قرار گرفته Sugon تولیدکننده ابررایانه است. این شرکت به شدت به تهیه کنندگان آمریکایی از جمله تراشه سازانی مانند اینتل و انویدیا وابسته است. چهار شرکت دیگر نیز عبارتند از انسیستو Wuxi Jiangnan فناوری رایانشی و همین طور سه زیرمجموعه Sugon. این شرکت‌ها مشغول توسعه ابررایانه جدید چین هستند.

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرده این شرکت‌ها از توسعه ابررایانه با کاربردهای نظامی پشتیبانی می‌کنند و فعالیت‌های آنها مغایر با امنیت ملی و منافع سیاست خارجی این کشور است.

همینطور این وزارتخانه ادعا می‌کند شرکت‌های Sugonو Wuxi Jiangnan سعی دارند نسل جدید فناوری‌های رایانشی را بسازند که به نوسازی ارتش کمک می‌کند.

این فناوری در مأموریت‌های نظامی مختلف مانند شبیه سازی های هسته‌ای، محاسبات پرتاب موشک و الگوریتم‌های هایپرسونیک به کار می‌رود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: آمریکا ۵ تولیدکننده ابررایانه چینی را تحریم کرد

آمریکا ۵ تولیدکننده ابررایانه چینی را تحریم کرد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش