• Home
  • آمریکا نمی‌تواند سیاست تروریسم اقتصادی را ادامه دهد

آمریکا نمی‌تواند سیاست تروریسم اقتصادی را ادامه دهدبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و «وانگ‌ای» عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین روز شنبه در تماس تلفنی در خصوص روند مناسبات دوجانبه، مذاکرات آتی وین و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه چین در این‌ گفتگوی تلفنی برای امیرعبداللهیان آرزوی بهبودی کامل کرد.

امیرعبداللهیان ضمن تشکر و قدردانی از همکاری دولت چین برای ارسال ۱۲۰ میلیون دز واکسن به ایران، از روابط رو به گسترش دو کشور ابراز خرسندی کرد و بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از ابتکار جهانی پکن در زمینه توسعه پایدار و همکاری نزدیک با چین در این خصوص تأکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص مذاکرات آتی وین اظهار امیدواری کرد که آمریکا و طرف‌های اروپایی به صورت واقع‌بینانه وارد مذاکره شوند تا توافق به سرعت حاصل شود.

وی تأکید کرد: آمریکا نمی‌تواند سیاست شکست‌خورده فشار حداکثری و تروریسم اقتصادی را ادامه داده و همزمان مدعی مذاکره و توافق باشد.

امیرعبداللهیان در زمینه انجام وظایف آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران، ابراز اطمینان کرد این همکاری‌ها در چارچوب توافقات و مقررات به خوبی ادامه خواهد یافت.

وی درباره اوضاع افغانستان با تأکید بر ضرورت تشکیل دولت فراگیر، ابراز امیدواری کرد نشست همسایگان افغانستان در پکن در ادامه نشست سازنده تهران با موفقیت برگزار گردد.

همچنین «وانگ‌ای» وزیر امور خارجه چین نیز ضمن استقبال و اعلام حمایت از تداوم مذاکرات هسته‌ای، آمریکا را عامل اصلی مشکلات به وجود آمده در راه اجرای برجام دانست و ابراز امیدواری کرد که آنها این اشتباه خود را با رفع همه‌جانبه تحریم‌ها جبران کنند تا در پرتو رویکرد مثبت ایران، مذاکرات پیش رو به نتایج خوبی منجر شود.

وزیر امور خارجه چین ضمن دعوت از همتای ایرانی برای سفر به پکن، ابراز امیدواری کرد اجلاس سوم همسایگان افغانستان در چین بتواند با مشارکت فعال همسایگان از جمله جمهوری اسلامی ایران، موجب تشکیل دولت فراگیر با ثبات در افغانستان شود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : آمریکا نمی‌تواند سیاست تروریسم اقتصادی را ادامه دهد

آمریکا نمی‌تواند سیاست تروریسم اقتصادی را ادامه دهد