پنج شنبه , ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
آمریکا در روسیه چین را دور زد

آمریکا در روسیه چین را دور زد

برای نخستین بار از سال ۲۰۱۳ و با وجود تحریم‌های گسترده غرب بر ضد روسیه، آمریکا بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار خارجی در روسیه تا پایان سال ۲۰۱۸ شناخته شد. سال گذشته سرمایه گذاران آمریکایی در ۳۳ پروژه روسی سرمایه گذاری کردند که در مقایسه با سال ۲۰۱۷ حاکی از افزایش ۷۴ درصدی است.

پس از آمریکا، آلمان با سرمایه گذاری در ۲۴ پروژه دومین سرمایه‌گذار بزرگ خارجی در روسیه است و سرمایه‌گذاری آلمانی‌ها در روسیه در مقایسه با سال قبل ۱۴ درصد افزایش یافته است. روسیه در همایش اقتصادی شهر سنت پترزبورگ که به اجلاس داووس روسیه نیز مشهور است تلاش می‌کند تا با ارائه تصویر مثبت از چشم‌انداز اقتصادی این کشور، سرمایه‌های خارجی بیشتری جذب کند.

امسال ۱۷ هزار شرکت کننده در این اجلاس شرکت خواهند کرد و شیء جین پینگ، رئیس جمهور چین و آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل مهم‌ترین مهمانان آن خواهند بود. چین بر خلاف سال‌های گذشته نخستین رتبه سرمایه گذاری خارجی در روسیه نیست و این کشور هم اکنون سومین سرمایه‌گذار بزرگ خارجی در روسیه است.

روسیه برای تکمیل پروژه‌های خود تا سال ۲۰۲۴ نیاز به ۳۸۸ میلیارد دلار سرمایه دارد که تاکنون برای ۱۱۵ میلیارد دلار از این پروژه‌ها تأمین مالی صورت گرفته است.

فوریه امسال روسیه میشل کلوی، سرمایه گذار آمریکایی را به اتهام کلاهبرداری بازداشت کرد. جان هونتسمان، سفیر آمریکا در مسکو در واکنش به این بازداشت از حضور در همایش اقتصادی سنت پترزبورگ خودداری کرده است. باید منتظر ماند و دید که با بازداشت این فرد آیا روند سرمایه گذاری آمریکایی‌ها در روسیه کماکان صعودی خواهد بود و یا خیر.

۲۲۶۲۲۶

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: آمریکا در روسیه چین را دور زد

آمریکا در روسیه چین را دور زد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش