یکشنبه , ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
آمریکایی ها نرفته بازگشتند

آمریکایی ها نرفته بازگشتند


مقامات آمریکایی ۲۲ مهر ماه گذشته خبر دادند که به همه نیروهای این کشور که در شمال سوریه حضور دارند، دستور داده شده که خاک این کشور را ترک کنند.

خبرگزاری اناتولی اما گزارش داد که نظامیان آمریکایی مجددا در حال بازگشت به خاک سوریه هستند، ولی این بار، عمده حضور آنان در نزدیکی میادین نفتی شرق سوریه است.

به گزارش آناتولی، نیروهای آمریکایی در هنگام تجاوز نظامی ترکیه به شمال سوریه، بیش از نیمی از پایگاه‌های غیر قانونی خود در سوریه (+) را تخلیه کردند، ولی بار دیگر، در حال بازگشت به این پایگاه‌ها هستند.

«چشمه صلح» نام عملیات ترکیه در شمال سوریه است. این عملیات از نهم اکتبر گذشته با هدف ادعایی دور کردن خطر شبه‌نظامیان کُرد از نوار مرزی این کشور با سوریه آغاز شد.

هر چند این عملیات پس از توافق سوچی بین روسیه و ترکیه، متوقف شده، ولی عناصر تروریستی تحت حمایت ترکیه از روز گذشته حملات خود را در شمال شرق سوریه مجددا آغاز کردند.

آناتولی گزارش داد که پیش از آغاز عملیات چشمه صلح، نیروهای زمینی آمریکا در ۲۲ نقطه سوریه حضور داشتند و در آن، پایگاه‌های نظامی احداث کرده بودند. در آن زمان، حدود دو هزار نظامی آمریکایی در سوریه حضور داشتند.

این پایگاه‌ها عبارتند از:

-پایگاه‌های موجود در استان الحسکه (شمال شرق سوریه): «رمیلان»، «الوزیر»، «تل بیدر»، «صوامح صباح الخیر» و «الشدادی».

– پایگاه‌های استان دیرالزور (شرق سوریه): پایگاه‌های اطراف میادین نفتی «العمر»، «کونکو»، «الجفره» و «التنک».

– پایگاه‌های استان رقه (شمال سوریه): «الطبقه»، «حاوی الهوا»، «جزرا»، «عین عیسی» و کارخانه شکر.

– پایگاه‌های استان حلب(شمال سوریه): «خراب العشق»، «السبت»، «الجلبیه»، «مشتی نور» و «صرین» و پایگاه‌های واقع در «السعیدیه»، «الدادات» و سیلوهای شهر منبج.

خروج آمریکا از ۱۶ پایگاه‌ و مقر خود در خلال تجاوز ترکیه

آمریکا در جریان عملیات ترکیه از ۱۶ پایگاه و مقر نظامی خارج شد. این خروج از منبج آغاز شد، به عین العرب و رقه رسید و به الحسکه ختم شد.

۳۱۰ ۳۱۰

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: آمریکایی ها نرفته بازگشتند

آمریکایی ها نرفته بازگشتند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش