چهارشنبه , ۷ آبان ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
آمبولانس‌های بخش خصوصی نباید در خطوط ویژه برانند

آمبولانس‌های بخش خصوصی نباید در خطوط ویژه برانند


سردار محمدرضا مهماندار درباره اینکه چه خودروهایی حق تردد در خط ویژه را دارند، اظهار کرد: خودروهای انتظامی و امدادی مجاز به حق تردد در خطوط ویژه هستند؛ خودروهای امدادی در این موضوع، شامل خودروهای آتش‌نشانی می‌شوند که رنگ خودروی آتش‌نشانی، چراغ گردان و آژیر دارند و برای مأموریت اطفای حریق استفاده می‌شوند، یعنی خودروهای شخصی متعلق به آتش‌نشانی حق تردد در خطوط ویژه را ندارند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: یکی دیگر از این نوع خودروهای امدادی، آمبولانسهایی است که تحت نظارت اورژانس کشور و ۱۱۵ هستند حتی آمبولانسهای بخش خصوصی حق تردد در خطوط ویژه را ندارند چون این خودروها خدمات بعد از بیمارستانی را ارائه می‌دهند و اورژانس نیستند.

وی با بیان اینکه خودروهای امداد و نجات با فرم مخصوص آنها، مجاز به عبور و مرور در خطوط ویژه هستند، گفت: خودروهایی مانند خودروهای کلانتری‌ها و راهور که مأموریت روزانه نیروی انتظامی را انجام می‌دهند نیز مجاز به تردد در خطوط ویژه هستند و سایر خودروهای نظامی حق تردد در خطوط ویژه را ندارند و با آنها برخورد صورت می‌گیرد مگر اینکه بنابر دلایل و شرایطی از راهنمایی و رانندگی مجوز اخذ کرده باشند.

مهماندار درباره تردد خودروهای دیپلمات نیز در محدوده خط ویژه، متذکر شد: در این مورد نیز فقط خودروهای مربوط به شخص سفیر و آن هم با داشتن پرچم در جلوی خودرو مجاز به تردد در خطوط ویژه هستند البته شخص سفیر نیز باید داخل خودرو حضور داشته باشند و سایر خودروهای دیپلماتیک نیز اجازه تردد در خطوط ویژه را ندارند.

۴۱۲۳۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: آمبولانس‌های بخش خصوصی نباید در خطوط ویژه برانند

آمبولانس‌های بخش خصوصی نباید در خطوط ویژه برانند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش