شنبه , ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از چهارمیلیون‌وسیصدهزار گذشت

آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از چهارمیلیون‌وسیصدهزار گذشت

به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین، در ۲۴ ساعت گذشته روسیه با ۱۰,۸۹۹، آمریکا با ۷,۱۴۲، انگلیس با ۳,۴۰۳، برزیل با ۳,۱۰۰ هند با ۳,۲۱۳ و عربستان سعودی با ۱,۹۱۱ پرمبتلاترین کشورها به ویروس کرونا بوده اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

آمریکا

درتازه ترین تحولات آمریکا نشست خبری ترامپ بار دیگر به دلیل رفتار و حرف های او به حاشیه رفت و خبرنگاران و شخص رئیس جمهور از اصل مدیریت کرونا در آمریکا غافل ماندند. دونالد ترامپ روز گذشته در نشست خبری برای کرونا با یک خبرنگار آسیایی درگیر شد. به گزارش وب سایت شبکه خبری سی ان ان، رئیس جمهور آمریکا با پرخاش به خبرنگار اسیایی که پرسیده بود چرا آمار مرگ و میر شما از همه کشورها بالاتر است پرخاش کرد و نشست را ترک کرد. از دیگر حواشی این نشست جداسازی تریبون ترامپ از سایر اعضای کارگروه مبارزه با کرونا بود که گفته می شود سه تن از اعضای این کارگروه به کرونا مبتلا شده اند.دونالد ترامپ در این نشست خبری به انجام ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار آزمایش کرونا در آمریکا اشاره کرد و گفت: توانایی انجام آزمایش در اینجا بیشترین توسعه را در سطح جهان داشته است. این در حالی است که تاکنون سه مقام ارشد پزشکی آمریکا به دلیل نگرانی از احتمال ابتلا به کرونا، خود را در قرنطینه قرار داده‌اند و روز گذشته هم خبرهایی مبنی بر قرنطینه مایک پنس معاون اول ترامپ، منتشر شد.

به گزارش فیگارو واکنش دیرهنگام ترامپ برای مقابله با شیوع کرونا، انتقادهای گسترده‌ای را علیه او برانگیخته و سبب شده از تابلوی «ساعت مرگ» که در آن آمار مرگ‌ومیر آمریکایی‌ها در اثر ویروس کرونا بروز رسانی می‌شود، به عنوان مظهر بی‌کفایتی دولت او یاد شود. «یوجین جارکی» مستندساز آمریکایی، این نام را به تابلویی در میدان تایمز نیوریورک داده است.

به گزارش تارنمای هیل، از طرفی فائوچی در جلسه استماع کمیته بهداشت سنای آمریکا که سه‌شنبه به طور مجازی برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به اوضاع فعلی، خصوصا در شهر نیویورک که با یک چالش بسیار جدی در نظام بهداشتی روبرو است، بسیاری از ما احساس می‌کنیم که شمار جان‌باختگان احتمالا بسیار بالاتر از آمارهای رسمی است و بیماران زیادی هستند که به بیمارستان مراجعه نکرده و در خانه جان خود را از دست دادند و تعداد آنها در آمار رسمی ذکر نشده است. 

 شمار مبتلایان این کشور تا این لحظه از مرز ۱,۳۹۲,۹۷۶ عبور کرده است و با فوت۴۴۲ تن دیگر تعداد جان باختگان در کل به عدد ۸۲,۲۳۷ رسیده است.

انگلیس

هم زمان با نوسانات آمار شیوع کرونا (کووید-۱۹) در انگلیس وزیر دارایی این کشور برای جبران خسارت‌های مالی برآمده از این بحران، بسته حمایت اقتصادی ویژه دولت را چهار ماه دیگر تمدید کرد. «ریشی سوناک» با ایراد سخنانی در مجلس عوام اعلام کرد که دولت تا ماه اکتبر (مهر/آبان) به پرداخت حقوق افراد شاغلی که به دلیل کرونا خانه نشین شده‌اند ادامه می‌دهد.  وی افزود که دولت از دو ماه دیگر، هزینه اجرای این طرح را با شرکت‌های تجاری تقسیم خواهد کرد تا افراد شاغل به تدریج به محل کار خود بازگردند.   

وزیر دارایی انگلیس همچنین این فرضیه را که تمدید طرح یادشده سنت بدی را در جامعه پایه گذاری می‌کند،  رد کرد و افزود که شرایط کشور باعث شده تا کسب وکارها ناگزیر تعطیل شده و افراد در خانه بمانند. سوناک ابراز امیدواری کرد که آمار کرونا تا ماه اکتبر آینده کاهش یافته و به این ترتیب بسته اقتصادی ویژه دولت هم تا آن زمان متوقف خواهد شد.

گفتنی است که۶۲۷ بیمار مبتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته جان باخته اند تا شمار کلی جانباختگان به ۳۲,۶۹۲ نفر رسیده است.همچنین در این مدت ۳,۴۰۳ مورد جدید ابتلای به کرونا به ثبت رسیده و شمار مبتلایان انگلیسی را به ۲۲۶,۴۶۳ نفر رسانده است.

انگلیس یکی از آسیب پذیرترین کشورهای جهان از بحران شیوع ویروس کرونا بوده، بحرانی که تاکنون جان بیش از ۲۸۵ هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است.

روسیه

در تازه ترین اخبار روسیه دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده است.به گزارش  اسپوتنیک، پسکوف با ابتلای تأیید خود به این بیماری گفت که تحت درمان قرار دارد. روسیه همچنین ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر دستکاری آمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور را رد کرد. «تاتیانا گلیکوا»، معاون نخست‌وزیر روسیه، امروز سه‌شنبه ادعاها درباره دستکاری آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در این کشور را رد کرد. به گزارش تایمزهاب، این مقام دولت روسیه گفت: «بار دیگر تاکید می‌کنم اطلاعاتی را که روز گذشته در دیدار با رئیس‌جمهور به آن‌ها اشاره کردم صحیح بودند. اطلاعاتی مبنی بر اینکه قربانیان کرونا در روسیه ۷.۶ مرتبه کمتر از آمار جهانی است.» روز دوشنبه روزنامه «فایننشال تایمز» مدعی شده بود که آمار قربانیان ویروس کرونا در روسیه ۷۰ درصد بیشتر از آمارهای اعلام شده توسط دولت این کشور است.

به گزارش خبرگزاری «تاس»، اطلاعاتی که امروز، سه شنبه از سوی ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه منتشر شد، گویای این است که این کشور با پشت سر گذاشتن اسپانیا، و از لحاظ تعداد موارد رسمی تأیید شده ابتلا به عفونت ویروس کرونا، در رتبه دوم جهانی قرار گرفت.بر اساس جدیدترین آمار، تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در روسیه به ۲۳۲ هزار و ۲۴۳ نفر رسیده است. در اسپانیا تعداد مبتلایان ۲۲۷ هزار و ۴۳۶ نفر است.

ایالات متحده آمریکا با ابتلای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از مردم این کشور به ویروس کرونا، همچنان جایگاه نخست در جهان را به خود اختصاص داده است.

این ستاد یادآور شده است، طی ۲۴ ساعت گذشته در روسیه ۱۰ هزار و ۸۹۹ مورد آلودگی جدید به ویروس کرونا کشف شده است. طبق معمول بیشترین تعداد بیماران جدید مبتلا در مسکو (با ۵ هزار و ۳۹۲ نفر) و در منطقه مسکو (۱۰۶۳ مورد) بوده است. درمجموع ، تاکنون در روسیه ۲۳۲ هزار و ۲۴۳ مورد بیماری کووید-۱۹ در ۸۵ منطقه فدرال این کشور مشاهده شده است.طبق این اطلاعات، در روز گذشته  ۱۰۷ بیمار مبتلا به ویروس کرونا هم در سراسر روسیه جان باختند تا مجموع مرگ و میر ناشی از این بیماری به دو هزار و ۱۱۶ نفر افزایش یابد. در بین متوفیان ، ۵۵ نفر در مسکو ، ۱۰ نفر  در منطقه مسکو و هفت نفر دیگر – در منطقه بریانسکی جان باخته‌اند.

روز گذشته اعلام شده بود که تعداد موارد آلودگی به ویروس کرونا در روسیه، به ۲۲۱ هزار و ۳۴۴ رسید که بدین ترتیب روسیه از نظر تعداد آلودگی پس از آمریکا و اسپانیا در رتبه سوم جهان قرار گرفت.در عین حال ، روسیه از لحاظ تعداد تست‌های مربوط به شناسایی ویروس کرونا در رتبه دوم جهان قرار دارد که امکان شناسایی زودهنگام آلودگی را فراهم کرده است.

هند

به گزارش ایندیا تی وی نیوز، نارندا مودی نخست وزیر هند در نطق تلویزیونی گفت: دانشمندان می گویند کروناویروس برای مدتی طولانی جزئی از زندگی ما خواهد بود.وی همچنین بر فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد و گفت اجازه نمی دهد که این ویروس بر کشور خسارت وارد کند. او همچنین خبر از تهیه یک بسته اقتصادی داد و گفت امروز داروهای هندی حس امیدبخشی جدید را ایجاد کرده است.

لازم به ذکر است که با وجود ثبت بالاترین تعداد ابتلا به کرونا در یک روز، نارندرا مودی نخست وزیر هند روز گذشته اعلام کرد که این کشور به دنبال کاهش محدودیت‌های قرنطینه دو ماهه است.

 شمار مبتلایان این کشور تا این لحظه از مرز۷۳,۹۸۱ عبور کرده است و با فوت۱۱۴ تن دیگر تعداد جان باختگان در کل به عدد۲,۴۰۸ رسیده است.

عربستان

به گزارش روزنامه عکاظ، محمد العبد العالی سخنگوی وزارت بهداشت عربستان امروز سه شنبه به جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در این کشور اشاره کرد.وی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۱۱ نفر دیگر در عربستان کرونا گرفتند که با احتساب موارد جدید شمار مبتلایان به کرونا در عربستان به ۴۲۹۲۵ نفر رسید.سخنگوی وزارت بهداشت عربستان بیان کرد: طی ساعات گذشته ۹ مورد فوتی ناشی از کرونا داشته ایم که مجموع فوتی های ناشی از کرونا در عربستان به ۲۴۶ مورد رسید.محمد العبد العالی از بهبودی ۲۵۲۰ نفر دیگر هم خبر داد تا شمار بهبود یافتگان در این کشور به ۱۵۲۵۷ نفر برسد.

وی مبتلایان جدید را از مکه مکرمه، ریاض، جده، مدینه منوره، الهفوف، دمام، الخبر، المجمعه، الجبیل، تبوک، ظهران، قرعه، حزم الجلامید، قطیف، بیش، طائف، حائل، الخرج، نجران، خمیس مشیط، وادی الدواسر، صفوی، حوطه بنی تمیم، الدلم، الدرعیه، محایل عسیر، حفر الباطن، القنفذه، بقیق، بریده، عقله الصقور، سبت العلایه، رابغ، المظیلف، نمره، سکاکا، القریات، شقرا و حریملاء دانست.

ایران

در ایران نیز  کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت:  از دیروز تا امروز ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۴۸۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.وی با اشاره به این که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۱۰۷۶۷ نفر رسیده است، گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. 

جهانپور در ادامه با اعلام این که مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۷۳۳ نفر رسید، افزود: خوشبختانه تا کنون ۸۸۳۵۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این که  ۲۷۱۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند، گفت: تا کنون ۶۱۵ هزار و ۴۷۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. جهانپور با اشاره به این که وضعیت استان خوزستان کماکان نگران کننده است، افزود: در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۴ استان، موارد فوتی نداشته ایم و در ۵ استان نیز فقط یک مورد فوتی ثبت شده است.

۳۱۰۳۱۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از چهارمیلیون‌وسیصدهزار گذشت

آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از چهارمیلیون‌وسیصدهزار گذشت

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش