یکشنبه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
آمادگی پژوهشگاه فضایی برای همکاری مشترک با نیروی هوایی ارتش

آمادگی پژوهشگاه فضایی برای همکاری مشترک با نیروی هوایی ارتش


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در دیدار با امیر سرتیپ خلبان حبیبی، جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش در محل این پژوهشگاه، گفت: رویکرد پژوهشگاه فضایی ایران، کاربردی کردن فناوری فضایی و قراردادن این فناوری‌ها در سبد مصرف صنایع است.

وی به تشریح فعالیت‌های پژوهشگاه فضایی در حوزه طراحی و ساخت ماهواره‌های مخابراتی و سنجشی، خدمات فضاپایه، پیشران‌ها، توسعه فناوری‌های فضایی و ایجاد زیرساخت‌های آزمایشگاهی پرداخت و گفت: رویکرد ما این است که دانش و فناوری فضایی را کاربردی کنیم تا بخش‌های مختلف صنعتی کشور بتوانند از این فناوری‌ها استفاده کنند.

صمیمی افزود: اکنون، برخی از محصولات این پژوهشگاه در مرحله تجاری‌سازی قرار دارد و بدین جهت با بخش‌های دولتی و خصوصی در مذاکره هستیم تا از این دستاوردها در داخل استفاده بهینه شود.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با اظهار آمادگی این پژوهشگاه در انجام تعاملات و همکاری‌های مشترک با نیروی هوایی در حوزه علوم و فناوری فضایی، تصریح کرد: این همکاری باعث هم‌افزایی نیروها و امکانات شده و کارها با سرعت و کیفیت بهتری به انجام می‌رسد.

در این جلسه، جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش نیز گفت: فعالیت‌هایی که در پژوهشگاه فضایی ایران و پژوهشکده‌های آن در عرصه فضایی صورت گرفته، برای پیشبرد فعالیت‌های فضایی کشور ارزشمند و موثر است و این فرماندهی از این همکاری‌ها استقبال کرده و پیگیر انجام آن است.

وی از دستاوردهای فضایی پژوهشگاه فضایی ایران و مرکز آزمون و یکپارچه سازی بازدید کرد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: آمادگی پژوهشگاه فضایی برای همکاری مشترک با نیروی هوایی ارتش

آمادگی پژوهشگاه فضایی برای همکاری مشترک با نیروی هوایی ارتش

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش