پنج شنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
آغاز طرح مطالعاتی احیای ساختمان هلال احمر خرمشهر

آغاز طرح مطالعاتی احیای ساختمان هلال احمر خرمشهر


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین از اروند، محسن قنبری با اعلام این خبر افزود: ساختمان هلال احمر خرمشهر یکی از بناهای مهم ثبت شده در فهرست آثار ملی است که تا کنون هیچ طرح مرمت و احیای کامل و یکپارچه ای برای آن تهیه نشده است.

قنبری با تأکید براینکه کلیه اقدامات مرمتی که تا به حال در  این بنای تاریخی انجام شده به صورت پراکنده و ناقص بوده است، خاطرنشان کرد: همین امر باعث ایجاد خسارت و آسیب هایی به بخش های مرمت شده و سایر قسمت های بنا بوده است.

وی اظهار داشت: در هر طرح مرمت و احیا که انجام می شود باید از ابتدا کاربری نهایی و حتی بهره بردار مشخص باشد  و بدانیم چه کاری قرار است انجام شود؛ در واقع برای جلوگیری و کاهش هرگونه تغییرات احتمالی تمام عملیاتی که انجام می دهیم باید در قالب این مطالعات باشد.

مدیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد اروند، افزود:  به دلیل اینکه در خرمشهر تا به حال مرکز صنایع دستی نداشته ایم؛ این ملک تبدیل به خانه خلاق صنایع دستی خواهد شد که متشکل از موزه صنایع دستی، کارگاه های آموزشی، فروشگاه، نمایشگاه و بخشی از آن نیز فضای اداری میراث فرهنگی خرمشهر خواهد شد.

قنبری در توضیح اجرای این طرح، گفت: مرمت و احیای این پروژه در سه بخش محوطه سازی و مرمت ساختمان اصلی و تجهیز فضاها اجرا خواهد شد و امیدواریم با تصمیم و حمایت فرمانداری و شورای شهر ، شهرداری خرمشهر با توجه به وظیفه ای که در قبال توسعه فضاهای فرهنگی و احیای بناهای تاریخی دارد در بخش محوطه سازی داخلی و بیرونی مشارکت کند تا این بنای تاریخی به یکی از مراکز و پاتق های فرهنگی خرمشهر تبدیل شود و بتواند فضای پیرامون خودش را نیز توسعه دهد.

۴۶

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: آغاز طرح مطالعاتی احیای ساختمان هلال احمر خرمشهر

آغاز طرح مطالعاتی احیای ساختمان هلال احمر خرمشهر

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش