• Home
  • آخرین کتاب محمدحسین فرج‌نژاد رونمایی شد/دین، انیمیشن، سبک زندگی

آخرین کتاب محمدحسین فرج‌نژاد رونمایی شد/دین، انیمیشن، سبک زندگیبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از روابط عمومی انتشارات کتاب جمکران، مراسم گرامیداشت چهلمین روز درگذشت محمدحسین فرج‌نژاد نویسنده و روحانی جهادگر همراه با رونمایی از آخرین اثر وی با عنوان «دین، انیمیشن، سبک زندگی» در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

در این‌مراسم محمد حسنی مدیرعامل موسسه پژوهش و نشر مسجد مقدس جمکران با تجلیل از شخصیت مرحوم فرج نژاد، از وی با عنوان بسیجی مجاهد و نستوه، اهل قلم، دشمن شناس و دشمن‌ستیز، رسانه‌شناس، طلبه محقق و مهذب و استادی شاگردپرور یاد کرد و عروج او را در روز عرفه و پس از قرائت دعای عرفه، ضایعه‌ای دردناک برای اهالی فرهنگ، هنر ورسانه انقلاب و ره‌توشه‌ای برای او دانست.

وی افزود: محمد حسین فرج نژاد برای فرهنگ، هنر و رسانه این‌مرز و بوم دغدغه‌مند بود و به کار فرهنگی نه نمی گفت. مدتی پیش به مرحوم فرج نژاد گفتم در حوزه‌های نظری و تئوریک و فلسفه و کلام اساتید دیگر فعالیت می‌کنند اما آنچه امروز کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد و خلا آن احساس می‌شود تحقیق و پژوهش در خصوص عناصر رسانه‌ای، به‌ویژه انمیشن است که کمتر کاری برای آن انجام شده و درخواست کردم در این حوزه به تالیف و نگارش بپردازد. ایشان که از هیچ تلاشی برای کار فرهنگی دریغ نمی ورزید، با آغوش باز از این‌پیشنهاد استقبال کرد. این کتاب در مراحل پایانی بود که ایشان آسمانی شدند و به همت دوستان و همکاران ایشان این کار نهایی و در موسسه پژوهش و نشر جمکران کار برای رونمایی در مراسم چهلمین روز درگذشت‌شان آماده شد.

مدیرعامل موسسه پژوهش و نشر کتاب جمکران در ادامه گفت: این‌کتاب به بررسی و شکل گیری عناصر سیاسی، تئوریک و فرامتن صنعت انیمیشن در شرق و غرب پرداخته و تاثیرات روانشناختی و فیزیولوژیکی انیمیشن به عنوان یک محصول پر مصرف و پربسامد در زندگی امروز کودکان و خانواده ها را بررسی می‌کند. امیدوارم این‌کتاب مورد توجه اساتید، محققین و فعالان فرهنگی و رسانه‌ای قرار گرفته و به نگرش عمیق‌تر و جامع‌تر محتواهای رسانه‌ای در جامعه کمک کند.

در پایان، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین ملکی قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه و محمد حسنی مدیرعامل موسسه پژوهش و نشر مسجد مقدس جمکران از کتاب «دین‌، انیمیشن، سبک زندگی» که در ۶۰۰ صفحه منتشر شده، رونمایی شد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : آخرین کتاب محمدحسین فرج‌نژاد رونمایی شد/دین، انیمیشن، سبک زندگی

آخرین کتاب محمدحسین فرج‌نژاد رونمایی شد/دین، انیمیشن، سبک زندگی