آخرین تغییرات مزدی کارگران بخش کشاورزی/ پرداخت حقوق کارگر کشاورز به صورت وجه نقد و محصول

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: آخرین تغییرات مزدی کارگران بخش کشاورزی/ پرداخت حقوق کارگر کشاورز به صورت وجه نقد و محصول خبر اقتصادی:

به گزارش خبرنگار اقتصادی گروه خبری نهانه به نقل از فارس، عمده کارگران کشاورزی بر اساس آخرین آمار مرکز آمار و اطلاعات راهبردی دستمزد خود را به صورت وجه نقد دریافت می‌کنند و در مواردی هم به جای تمام یا قسمتی از آن غذا یا سهمی از محصول داده می‌شود که ارزش ریالی آن به قیمت روز محاسبه و پرداخت می‌شود.

بر اساس نتایج طرح آمارگیری در پاییز ۹۶ در خصوص متوسط دستمزد روزانه کارگران مشاغل منتخب کشاورزی نشان می‌دهد که بیشترین متوسط دستمزد روزانه در میان مردان با رقم ۶۸۳۰۵۴ ریال به کارگر بیل زن زمین زراعی و کمترین متوسط درآمد دستمزد روزانه به کارگر وجین‌کار و تنک‌کار با رقم ۴۷۲۵۹۱ ریال اختصاص دارد.

همچنین در بین زنان بیشترین متوسط دستمزد روزانه به کارگر میوه‌چین با رقم ۴۲۹۱۴۶ ریال و کمترین دستمزد روزانه به کارگر وجین‌کار و تنک‌کار رقم ۳۴۵۹۶۵ ریال اختصاص دارد.

با توجه به درصد تغییرات متوسط دستمزد روزانه مردان کارگر در پاییز ۹۶ نسبت به فصل مشابه سال قبل، مشاهده می‌شود که متوسط دستمزد روزانه کارگر بیل‌زن زمین زراعی بیشترین تغییرات را به صورت افزایشی و متوسط دستمزد روزانه کارگر وجین‌کار و تنک‌کار بیشترین تغییر را به صورت کاهشی داشته است.

این در حالی است که بیشترین تغییر در متوسط دستمزد روزانه کارگران زن مربوط به متوسط دستمزد روزانه کارگر نشاکار به صورت افزایشی بوده است.

گزارش کامل این تغییرات به همراه جزئیات جداول مزدی از این لینک   قابل دستیابی برای مخاطبان گرامی است.

انتهای پیام/آ

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : آخرین تغییرات مزدی کارگران بخش کشاورزی/ پرداخت حقوق کارگر کشاورز به صورت وجه نقد و محصول

آخرین تغییرات مزدی کارگران بخش کشاورزی/ پرداخت حقوق کارگر کشاورز به صورت وجه نقد و محصول

۱۲ March 2018 | 12:02 pm

دوره بازرسی جوش