یکشنبه , ۶ مهر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
آخرین آمار جهانی کرونا؛ مبتلایان به سه‌میلیون‌وهشتصدهزار نزدیک شدند

آخرین آمار جهانی کرونا؛ مبتلایان به سه‌میلیون‌وهشتصدهزار نزدیک شدند

به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین، کشورهای روسیه با ۱۰,۵۵۹، انگلیس با ۶,۱۱۱، آمریکا با ۴,۶۳۴، اسپانیا با ۳,۱۲۱، ترکیه با ۲,۲۵۳ و هند با ۲,۹۴۰ مورد به ترتیب جز پرمبتلاترین کشورها به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

آمریکا 

به گزارش وب سایت شبکه خبری بی بی سی، رئیس جمهور آمریکا که به کارخانه ماسک سازی در ایالت آریزونا رفته است گفت که کارگروه مقابله با کرونا منحل خواهد شد.به گفته ترامپ، تمرکز مرحله جدید بر ایمنی و بازگشایی کشور خواهد بود. ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا ماموریت دولت او در مبارزه با ویروس کرونا به پایان رسیده است، گفت: “خیر. ماموریت زمانی کامل می‌شود که همه‌گیری پایان یافته باشد.”

ترامپ در جریان این بازدید عینک محافظتی به چشم داشت اما ماسکی بر صورت نگذاشته بود و این در حالی بود که در کارخانه این علامت به وضوح دیده می‌شد که رویش “توجه: استفاده از ماسک صورت در این مکان الزامی است. با تشکر” نوشته شده بود.

رئیس جمهوری آمریکا  همچنین در گفتگو با شبکه خبری ای.بی.سی گفت: از فکر آنهایی که در پی ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و خانواده‌هایی که کسی را در پی این بیماری به خاک سپردند، خواب به چشمم نمی‌آید. برای خانواده‌هایی که کسی را از دست دادند باید بگویم که من شما را دوست دارم و می‌خواهم بگویم که هرکاری از دست ما بربیاید، انجام می‌دهیم. می‌خواهم بگویم ما تلاش می‌کنیم تا از افراد بالای ۶۰ سال حفاظت کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین ادامه داد: این امکان وجود دارد که کسی زندگی خود را در پی بازگشایی مشاغل از دست بدهد اما مردم در دوران قرنطینه در پی خودکشی و سوءمصرف مواد می‌میرند. فاصله گذاری اجتماعی و سایر اقدامات حفاظتی همچنان پا برجاست.

با فوت۵۷۰ تن دیگر شمار کلی جان باختگان به ۷۲,۸۴۱ تن رسیده است و مجموع مبتلایان از مرز ۱,۲۴۳,۹۴۷ عبور کرده است.

انگلیس

به گزارش اکسپرس استار، وزیر بهداشت انگلیس گفت، هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد ویروس کرونا توسط بشر ساخته شده است. «مت هنکاک» وزیر بهداشت انگلیس فرضیه ساخته دست بشر بودن ویروس کرونا را رد کرد.

فارس نوشت: هنکاک روز چهارشنبه گفت، هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد این ویروس توسط انسان و در شرایط آزمایشگاهی ساخته شده است.

اخیراً دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه دولتش بارها ادعای تولید ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های شهر ووهان چین را تکرار کرده‌اند.

علاوه بر انگلیس، مقامات سازمان جهانی بهداشت، مقامات وزارت بهداشت آمریکا و دولت چین نیز چنین ادعایی را رد کرده‌اند.

 هم زمان با افزایش چشم‌گیر آمار جان‌باختگان ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ در انگلیس، حزب مخالف دولت بوریس جانسون درباره گسترش نابرابری بهداشتی در مناطق محروم، به ویژه جوامع اقلیت‌نشین هشدار داد.

جاناتان اشوورث وزیر بهداشت دولت در سایه حزب کارگر تاکید کرد که دولت باید مناطق محروم را در اولویت طرح غربالگری سلامت قرار دهد. 

وی در گفت‌وگو با نشریه ایندیپندنت افزود: ویروس کرونا باعث رواج نابرابری بهداشتی شده، آن هم در حالی که نابرابری بهداشتی بدتر از سایر اشکال نابرابری است که به مرگ زودهنگام افراد منجر می‌شود. 

این سیاستمدار انگلیسی ادامه داد، در حالی که ویروس کرونا برای همه اقشار جامعه مهلک است نباید پیامدهای آن را در مناطق محروم دست کم بگیریم.

وی یادآور شد، پس از ۱۰ سال ریاضت اقتصادی دولت‌های محافظه‌کار در انگلیس، امید به زندگی در این کشور متوقف شده و در برخی مناطق کاهش یافته است.

اشوورث با بیان اینکه زمان به سرعت در حال سپری شدن است هشدار داد، اگر دولت لندن اقدام فوری صورت ندهد کووید-۱۹ باعث گسترش نابرابری بهداشتی خواهد شد. 

به گزارش یویورنیوز، ۱۰۰ مؤسسه خیریه و اتحادیه در نامه‌ای به قانونگذاران انگلیس درباره «ناکافی» بودن نظام تامین اجتماعی و حقوق پایینی که سال هاست پرستاران خانگی را دچار فقر کرده است، هشدار دادند.

 در نامه مشترک خطاب به نمایندگان مجلس انگلیس، که به امضای ۱۰۰ مؤسسه خیریه و اتحادیه، از جمله آکسفام رسیده است، تصریح شده است پرستاران خانگی که در خط مقدم مبارزه با بیماری کووید ۱۹ هستند، پس از آنکه مدت‌های طولانی به آنان ارزش داده نشده، هم اکنون با «فشار غیرقابل تحملی» رو به رو هستند.

با فوت۶۴۹ تن دیگر شمار کلی جان باختگان به۳۰,۰۷۶ تن رسیده است و مجموع مبتلایان از مرز ۲۰۱,۱۰۱ عبور کرده است.

اسپانیا

با فوت۲۴۴ تن دیگر شمار کلی جان باختگان به۲۵,۸۵۷ تن رسیده است و مجموع مبتلایان از مرز ۲۵۳,۶۸۲ عبور کرده است. 

به گزارش راشاتودی، وزارت کار اسپانیا اعلام کرد علی رغم اینکه نرخ افزایش بیکاری در این کشور در ماه آوریل کندتر بوده ولی ۳٫۸ میلیون نفر بیکار شده‌اند و تعداد افرادی که به مزایای بیکاری نیاز دارند به رکورد ۵٫۲ میلیون نفر رسیده است.

 ماه گذشته تعداد اسپانیایی هایی که بیکار شده بودند، ۸ درصد افزایش داشت یعنی ۲۸۲۸۹۱ نفر با اعمال محدودیت های سختگیرانه جهت کنترل شیوع ویروس کرونا از کار بیکار شدند. ارقامی که توسط وزارت کار اسپانیا در روز سه شنبه منتشر شد کمتر از آن چیزی بود که در ماه مارس ثبت شده بود. نرخ بیکاری در ماه مارس بیش از ۹ درصد افزایش داشت.

 افراد شاغل در بخش خدمات مواد غذایی بیشترین آسیب را از بحران ایجاد شده توسط ویروس کرونا دیده اند به طوریکه ۷۲۰ هزار نفر از آنها شغل خود را از دست داده اند. کارگران شاغل در صنایع تجارت خرده فروشی و عمده فروشی به همراه بخشهای اقامتی هم ضربه سختی از این بحران خورده اند.

اطلاعات ماه آوریل نشان می دهد بیکاری به بالاترین حد طی چهار سال گذشته رسیده است. وزارت کار اسپانیا اعلام کرد مزایایی که توسط دولت به حدود ۵٫۲ میلیون نفر بیکار در این کشور داده می‌شود به رقمی تاریخی رسیده است.

 وزیر اقتصاد اسپانیا هفته گذشته گفت اقتصاد این کشور بیشتر از آنچه در بحبوحه رکود بزرگ ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ اتفاق افتاد سقوط خواهد کرد. وزارت اقتصاد اسپانیا انتظار دارد تولید ناخالص داخلی این کشور ۹٫۲ درصد در سال جاری میلادی کاهش یابد. طبق بدترین سناریویی که بانک مرکزی اسپانیا اعلام کرده، اقتصاد این کشور در ۲۰۲۰ در صورت ادامه تعطیلی ها تا ۱۲ هفته دیگر، ۱۲٫۴ درصد سقوط می کند.

 اسپانیا که در بین کشورهای اروپایی بالاترین آمار ابتلا به ویروس کرونا را داشته، از روز یکشنبه پس از دو ماه تعطیلی، برداشتن محدودیت ها را آغاز کرده است. برخی کسب و کارهای کوچک مثل فروشگاه ها و آرایشگاه ها از روز دوشنبه بازگشایی شدند ولی همچنان باید طبق پروتکل های سخت کنترل این بیماری فعالیت کنند.

ترکیه

به گزارش آناتولی، شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه با افزایش ۴ هزار ۹۱۷ تن دیگر طی شبانه‌روز گذشته به ۷۸ هزار ۲۰۲ نفر رسید.

وزارت بهداشت ترکیه اعلام کرد: طی شبانه‌روز گذشته، ۲۲۵۳ مورد ابتلا به ویروس کرونا شناسایی و ۶۴ نفر جان باختند. بدین ترتیب در مجموع شمار مبتلایان به ۱۳۱ هزار و ۷۴۴ نفر و قربانیان به ۳ هزار و ۵۸۴ تن رسید.

فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه اظهار داشت: “نتایج، موفقیت در تشخیص و درمان؛ شواهد و مدارکی هستند که نشان دهنده موفقیت ما در مقابله با این پاندمی هستند. دیگر می توانیم در سیاست ها و شیوه های کنونی خود در مدیریت شیوع بیماری تغییراتی ایجاد کنیم. ترکیه فاز اول مبارزه ما با ویروس کورونا را پشت سر گذاشته است دوره جدید، «زندگی اجتماعی کنترل شده» است.

وی افزود: “شیوع این بیماری را تحت کنترل قرار دادیم اما واقعیت‌ها در مورد ویروس تغییر نکرده است. خانه‌هایمان امن ترین محیط در برابر ویروس است. خطر شیوع ویروس کرونا از بین نرفته است؛ این تنها با قرنطینه و درمان آخرین ناقل امکان پذیر است”. 

وزیر بهداشت ترکیه تاکید کرد: “فاز دوم مقابله با کرونا به معنی بازگشت کامل به زندگی عادی نیست، هنوز خطر شیوع و ابتلا ادامه دارد. در صورت عدم رعایت مقررات موج دوم شیوع این ویروس آغاز خواهد شد. این مسئله را دربسیاری از کشورها دیدیم. هر چند که در این روزها از جمله ‘بازگشت به زندگی عادی’ استفاده می‌کنیم اما در اصل به زندگی عادی باز نمی گردیم بلکه موارد عادی زندگی جدید را آغاز می‌کنیم”.

هند

شمار مبتلایان در این کشور نیز افزایش یافته است. با فوت۷۵ تن دیگر شمار کلی جان باختگان به۱,۷۶۸ تن رسیده است و مجموع مبتلایان از مرز ۵۲,۳۴۰ عبور کرده است. در خبری دیگر موسسه تکنولوژی شیمیایی هند در شهر حیدرآباد توانسته است مواد اولیه سازنده داروی “رمدیسویر” را با موفقیت ترکیب کرده و برای ساخت واکسن کرونا اقدام کند.  به گزارش آسیا نت موسسه تکنولوژی شیمیایی هند همچنین در حال انتقال تکنولوژی ساخت این دارو به سایر شرکت‌های داروسازی هند برای تولید این دارو در هند است. 

داروی “رمدیسویر” اولین واکسنی است که توسط شرکت آمریکایی ” گیلید ساینسز” تولید شده و به عنوان درمان بیماری کرونا در موارد اضطراری در این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. 
با توجه به آزمایشات بالینی در آمریکا، زمانی که داروی “رمدیسویر” به صورت واکسن در رگ فرد بیمار تزریق می‌شود، به بهبودی او در مدت ۱۱ روز کمک می‌کند. در حالی که سایر بیماران کرونایی که از داروهای دیگر استفاده می‌کنند، به مدت ۱۵ روز بهبود می‌یابند. 

ایران

در ایران نیز کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار اظهار داشت که  از دیروز تا امروز ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۶۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. وی با بیان این که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۰۱۶۵۰ نفر رسیده است افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۴۱۸ نفر رسید.

او در پایان گفت: تعداد ۲۷۳۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و  تا کنون ۵۳۱ هزار و ۲۷۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

۳۱۰۳۱۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : آخرین آمار جهانی کرونا؛ مبتلایان به سه‌میلیون‌وهشتصدهزار نزدیک شدند

آخرین آمار جهانی کرونا؛ مبتلایان به سه‌میلیون‌وهشتصدهزار نزدیک شدند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش