چهارشنبه , ۱۲ آذر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۸میلیون‌ونیم گذشت

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۸میلیون‌ونیم گذشت

به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین، تا لحظه ثبت این گزارش شمار مبتلایان جهان از ۸٫۵۱۵٫۹۲۸ تن و فوت شدگان از ۴۵۳٫۵۵۱ تن عبور کرده است.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

ایالات متحده آمریکا

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، ایالت های مختلف آمریکا در این هفته شاهد افزایش مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ بوده اند. بر همین اساس یک ایالت دیگر می تواند به کانون شیوع تبدیل شود. سی ان ان در ادامه می افزاید که ایالت فلوریدا روز پنجشنبه ۳,۲۰۷  مورد ابتلای جدید را گزارش داده است که بیشترین آمار ابتلا در یک روز از زمان آغاز همه گیری بوده است.

طبق آمار دپارتمان سلامت فلوریدا آمار کلی مبتلایان این ایالت حدودا به ۸۶,۰۰۰ رسیده است. اکثر تخت های بیمارستانی در بخش مراقبت های ویژه نیز پر شده اند.

آمار مبتلایان این کشور از مرز ۲,۲۴۷,۴۵۶  تن عبور کرده است و ظرف شبانه روز گذشته ۱۲,۹۸۵  مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است. با فوت ۳۱۵ تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا نیز به  ۱۲۰,۲۵۶ تن رسیده است.

برزیل

کشور برزیل که در رتبه دوم دنیا پس از آمریکا قرار داد شرایط فاجعه باری را سپری می کنند و بیماری کووید۱۹ همچنان در این کشور جولان می دهد. آمار مبتلایان این کشور از مرز ۹۶۵,۵۱۲  تن عبور کرده است و ظرف شبانه روز گذشته  ۵,۲۰۳ مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است. با فوت  ۱۱۷تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا نیز به  ۴۶,۸۴۲ تن رسیده است.

برزیل همچنین به کانون جدید شیوع ویروس کرونا تبدیل شده است و وضعیت در بزرگ ترین کشور آمریکای لاتین اصلا خوب نیست و روز به روز شمار مبتلایان در حال افزایش است و چیزی به مرز یک میلیون نمانده است.

روسیه

به گزارش خبرگزاری «تاس»، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه امروز، پنج شنبه گزارش داد که موارد جدید آلودگی به عفونت ویروس کرونا شناسایی شده در طی یک روز گذشته در این کشور به ۷ هزار و ۷۹۰ نفر رسیده که برای دومین روز متوالی است که از ۱٫۴ درصد تجاوز نکرده و پایین ترین میزان ابتلای روزانه طی تقریباً دو ماه اخیر است.  بر اساس این اطلاعات، در مجموع تاکنون ۵۶۱ هزار و ۹۱ نفر در روسیه به به عفونت ویروس کرونا آلوده شده‌اند. در شهر مسکو نیز رشد روزانه ابتلا به این بیماری از ۰٫۵ درصد تجاوز نکرده است و طی ۲۴ ساعت اخیر فقط ۱۰۴۰ مورد آلودگی در پایتخت تشخیص داده شد.

علاوه بر این، موارد ابتلای جدید ۶۶۷ نفر در منطقه مسکو، ۲۴۳ نفر در منطقه خودمختار خانتی-مانسیسک، ۲۳۳ نفر در منطقه نیژنی نوگوراد، ۲۳۱ نفر هم در منطقه سه‌وردلوفسک و در سن پترزبورگ شناسایی شدند.این ستاد یادآور شد، در حال حاضر، ۲۳۹ هزار و ۴۶۸ نفر در سراسر مناطق  روسیه همچنان به بیماری کووید-۱۹ مبتلا بوده و تحت درمان هستند.

تعداد بیمارانی طی یک روز گذشته درمان شدند، ۹ هزار و ۶۲۱ نفر است و بدین تریبت، تعداد کل بیماران بهبود یافته به ۳۱۳ هزار و ۹۶۳ نفر رسیده است. میزان بیماران بهبود یافته در روسیه در حال افزایش بوده و به ۵۶ درصد از کل موارد آلودگی به ویروس کرونا رسیده است.

هند

به گزارش ان دی تی وی، هند بیش از ۱۲هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا را ظرف ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرده است که بیشترین شمار ابتلا در یک روز محسوب می شود. ایالت مهاراشترا تا کنون بیشترین شمار ابتلا را در کشور داشته است. نارندرا مودی نخست وزیر این کشور روز چهارشنبه از ایالت ها خواسته است تا همه ظرفیت خود برای تست گیری استفاده کنند و نجات جان افراد را در اولویت قرار دهند. همچنین گفته شده که داروی رمدسیور که برای درمان کرونا استفاده می شود تا آخر ماه میلادی در بازار عرضه خواهد شد.

آمار مبتلایان این کشور از مرز ۳۷۸,۱۷۱  تن عبور کرده است و ظرف شبانه روز گذشته ۱۰,۹۰۷  مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است. با فوت ۲۷۷ تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا نیز به ۱۲,۵۳۹  تن رسیده است.

مکزیک

آمار مبتلایان این کشور نیز از مرز۱۵۹,۷۹۳   تن عبور کرده است و ظرف شبانه روز گذشته  ۴,۹۳۰ مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است. با فوت  تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا نیز به ۱۹,۰۸۰  تن رسیده است.

شیلی

آمار مبتلایان این کشور از مرز  ۲۲۵,۱۰۳ تن عبور کرده است و ظرف شبانه روز گذشته  ۴,۴۷۵ مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است. با فوت ۲۲۶ تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا نیز به۳,۸۴۱   تن رسیده است.

پاکستان

پاکستان هم در روزها و هفته های اخیر شاهد رشد آمار مبتلایان بوده است. آمار مبتلایان این کشور از مرز ۱۶۰,۱۱۸  تن عبور کرده است و ظرف شبانه روز گذشته ۵,۳۵۸  مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است. با فوت۱۱۸  تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا نیز به  ۳,۰۹۳ تن رسیده است.

عربستان سعودی

 آمار مبتلایان این کشور از مرز   تن عبور کرده است و ظرف شبانه روز گذشته   مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است. با فوت  تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا نیز به   تن رسیده است. طرح چند تریلیون دلاری بلندپروازانه محمد بن سلمان، موسوم به چشم انداز ۲۰۳۰ که بزرگ‌ترین خیز وی برای وارد کردن عربستان به جمع کشورهای به اصطلاح مدرن محسوب می‌شد، اکنون و در پی شیوع بیماری «کرونا» و کاهش قیمت نفت، وارد مسیری شده که فاصله چندانی با در بهترین حالت بن بست و در بدترین حالت سقوط از پرتگاه ندارد. نرخ بیکاری بالای ۱۲ درصدی و اخراج کارگران و کارمندان، رشد اقتصادی ۰.۳ درصدی در سال ۲۰۱۹، تولید ناخالص داخلی و رشد ۳.۳ درصدی اقتصاد غیرنفتی را باید مهم‌ترین نتایج آزمونی دانست که موقعیت بن سلمان را با چالش جدی مواجه کرده است.

بنگلادش

 آمار مبتلایان این کشور از مرز ۱۰۲,۲۹۲  تن عبور کرده است و ظرف شبانه روز گذشته  ۳,۸۰۳ مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است. با فوت۳۸  تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا نیز به ۱,۳۴۳  تن رسیده است.

ایران

در ایران سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت:  از دیروز تا امروز ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۹۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۳۰ مورد بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۹۷ هزار و ۶۴۷ نفر رسید.

 لاری با بیان اینکه متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۲۷۲ نفر رسیده، عنوان کرد: خوشبختانه تا کنون ۱۵۶ هزار و ۹۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. ۲۷۹۵ نفر هم از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته وی، تاکنون یک میلیون و ۳۴۴ هزار و ۵۹۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. لاری، استانهای بوشهر، خوزستان، آذربایجان شرقی، کرمانشاه و هرمزگان را در وضعیت قرمز اعلام کرد.

۳۱۰۳۱۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۸میلیون‌ونیم گذشت

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۸میلیون‌ونیم گذشت

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش