دوشنبه , ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۱۱میلیون‌ تَن گذشت

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۱۱میلیون‌ تَن گذشت

به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین، تا کنون ۱۱,۰۸۵,۵۴۳ تن مبتلا و ۵۲۶,۴۰۸ تن بر اثر بیماری کووید۱۹ جان باخته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

ایالات متحده آمریکا

در پی سیاست‌های غلط و واکنش‌های نامناسب دونالد ترامپ در زمینه شیوع کرونا، مردم آمریکا روز پنجشنبه شاهد بیشترین تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ بودند. به گزارش واشنگتن پست روز پنجشنبه ۵۵۲۲۰ نفر در آمریکا به کرونا  مبتلا شدند که رقم رکورد بالاترین تعداد ابتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت در این کشور را که ۵۲,۷۸۹ نفر بود، شکست.
با گسترش بیماری کووید ۱۹ در آمریکا، ایالت های فلوریدا، جورجیا و تگزاس که دارای بیشترین تعداد مبتلایان هستند، قوانین و محدودیت های جدیدی را برای جلوگیری از شیوع این بیماری اتخاذ کردند. گفتنی است که از ۵۰ ایالت آمریکا، ۳۷ ایالت در هفته گذشته شاهد افزایش مبتلایان بوده‌است

به گزارش فایننشال تایمز، رستوان زنجیره ای مک دونالد نیز تصمیم دارد بازگشایی شعبه های خود در سرتاسر آمریکا را به مدت سه هفته دیگر به تعویق بیندازد. در حالی که ۹۹% از این رستورانها در آمریکا فعالیت می کنند فقط به صورت بیرون بر به مشتریان غذا می دهند. گفته شده ۲۲۰۰ مجموعه رستوران در آمریکا هم اکنون فعالیت می کنند که چیزی حدود ۱۵% از میزان کل را نشان می دهد. در پی افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا به خصوص رشد فزاینده در دو ایالت آریزونا و تگزاس حالا بسیاری از رستوران های زنجیره ای فعالیتشان را متوقف کرده اند. اما در برخی ایالت های دیگر مانند نیویورک علی رغم برنامه ریزی قبلی به برخی رستوران ها اجازه فعالیت داده شده است.

رئیس جمهور آمریکا نیز در ادامه اظهارات عجیبش ادعای تازه ای را مطرح کرده است. وی با ادعای پایین بودن نرخ تلفات ویروس کرونا در کشورش، مدعی شد دلیل ثبت رکورد جدید در شمار مبتلایان روزانه، افزایش موارد آزمایش ابتلا به این بیماری است. او در توئیتی نوشت: افزایش مبتلایان ویروس کرونا به این دلیل است که آزمایشات ما بسیار عظیم و بسیار خوب است، خیلی بیشتر و بزرگتر از هر کشور دیگری است. وی ثبت رکورد جدید در شمار ابتلای روزانه در آمریکا را خبری خوب توصیف کرده و مدعی شد: «این خبر عالی است، اما خبر بهتر این است که مرگ‌ومیر و نرخ تلفات، پایین است. همچنین جوانان، که سریعتر و آسان‌تر بهبود می‌یابند!

شمار مبتلایان بیماری کووید ۱۹ در این کشور با ثبت ۲۵,۲۴۸ مورد تازه به ۲,۸۶۰,۹۳۲  رسیده است. در شبانه روز گذشته نیز ۳۲۳ تن جان خود را از دست دادند تا جمع افراد فوت شده به رقم ۱۳۱,۸۰۸  تن برسد.

برزیل

برزیل که جمعیت آن بیش از ۲۱۱ میلیون نفر است، در آمریکای لاتین به عنوان “مرکز اپیدمی” شناخته می شود. ایالت سائوپائولو مرکز تجاری کشور با جمعیت تقریبی ۴۶ میلیون نفر، به عنوان منطقه ای است که بیش از همه تحت تأثیر این بیماری همه گیر با ۳۰۲ هزار ۱۷۹ مورد و ۱۵ هزار و ۳۵۱ مرگ و میر ناشی از ویروس قرار دارد. در ایالت ریو دوژانیرو که پس از سائوپائولو بیش از همه تحت تأثیر این بیماری همه گیر می باشد، ویروس کرونا که موجب مرگ ۱۰ هزارو ۳۳۲ نفر شد، در ۱۱۶٫۸۲۳ نفر دیده شد.

شمار مبتلایان بیماری کووید ۱۹ در این کشور با ثبت۷,۶۳۸  مورد تازه به۱,۵۰۸,۹۹۱   رسیده است. در شبانه روز گذشته نیز۳۱۴  تن جان خود را از دست دادند تا جمع افراد فوت شده به رقم ۶۲,۳۰۴  تن برسد.

روسیه

به گزارش آناتولی شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا «کووید-۱۹» در این کشور با شناسایی ۶ هزار و ۷۱۸ مورد دیگر طی شبانه‌روز گذشته به ۶۶۷ هزار و ۸۸۳ نفر افزایش یافته است.شمار قربانیان کرونا در روسیه نیز با فوت ۱۷۶ مبتلا طی ۲۴ ساعت گذشته به ۹ هزار و ۸۵۹ نفر رسید.در همین حال با ترخیص ۸ هزار و ۹۱۵ بیمار کرونایی از بیمارستان‌های روسیه، مجموع بهبودیافتگان از بیماری کرونا ۴۳۷ هزار و ۸۹۳ نفر اعلام شده است.

در شهر مسکو طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۵۹ مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شد، بدین ترتیب شمار مبتلایان در پایتخت روسیه به ۲۲۳ هزار و ۵۳۰ نفر افزایش یافت.همچنین شمار قربانیان کرونا در مسکو با مرگ ۳۴ بیمار کرونایی در شبانه‌روز گذشته به ۳ هزار و ۹۰۴ نفر رسید.

تاکنون ۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار آزمایش کرونا در این کشور انجام گرفته است.اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در روسیه در ۳۱ ژانویه شناسایی و اولین مورد مرگ ناشی از این بیماری نیز در ۱۹ مارس ثبت شد.

هند

به گزارش خبرگزاری شینهوا، شورای عالی تحقیقات پزشکی هندوستان اعلام کرد:‌ به احتمال زیاد نخستین واکسن ضدکرونا را تا ۱۵ آگوست با همکاری شرکت تولید واکسن مستقر در حیدرآباد راه اندازی می‌کند.براساس اظهارات این شورا، پیش بینی می‌شود واکسن برای استفاده در بهداشت عمومی حداکثر تا ۱۵ اوت سال ۲۰۲۰ پس از اتمام کلیه کارآزمایی‌های بالینی راه اندازی شود.وزارت بهداشت هند پس از دریافت نتایج مثبت اولیه آزمایش این واکسن، با ارائه مجوز به شرکت باهارات بیوتک برای آغاز مرحله یک و دو آزمایش بالینی آن بر روی انسان موافقت کرده است. مؤسساتی که برای کارآزمایی بالینی واکسن انتخاب شده‌اند در ویساخاپاتنام، روتاک، دهلی نو، پاتنا، کارناتاکا، ناگپور، حیدرآباد، آریا نگار، اوتار پرادش و گوا هستند.

شمار مبتلایان بیماری کووید ۱۹ در این کشور با ثبت۲۰,۳۳۵  مورد تازه به  ۶۴۷,۵۰۳ رسیده است. در شبانه روز گذشته نیز ۴۳۶ تن جان خود را از دست دادند تا جمع افراد فوت شده به رقم ۱۸,۶۶۱  تن برسد.

شیلی

در این کشور با ابتلای۳,۵۴۸   تن دیگر شمار مبتلایان به۲۸۸,۰۸۹ تن رسیده است. در ۲۴ ساعت گذشته نیز۱۳۱  نفر دیگر جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد فوتی ها در مجموع به۶,۰۵۱  تن می رسد. 

مکزیک

وزارت بهداشت مکزیک با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور با افزایش ۶۷۹ نفری در یک روز گذشته به ۲۹ هزار و ۱۸۹ نفر رسیده است. براساس این بیانیه، شمار مبتلایان نیز در ۲۴ ساعت گذشته با شناسایی ۶ هزار و ۷۴۱ مورد جدید به ۲۳۸ هزار و ۵۱۱ تن رسیده است.گفتنی است اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در مکزیک روز ۲۸ فوریه مشاهده و اولین فوتی بر اثر این بیماری نیز در ۱۹ مارس گزارش شد.

پاکستان

 «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان از ابتلای خود به ویروس کرونا خبر داد. وی در همین رابطه در توئیتی نوشت: بعدازظهر احساس تب خفیف داشتم و فورا خود را در منزل قرنطینه کردم. حالا آزمایش کووید ۱۹ من مثبت شده. به لطف خدا احساس قوی و پرانرژی بودن می‌کنم. از منزل به وظایف کاری‌ام می‌پردازم. لطفا در دعاهایتان به یاد من هم باشید.

 وزیر خارجه پاکستان در حالی از ابتلای خود به کرونا خبر داده که وی اسفند سال گذشته پس از سفر دو روزه‌اش به چین به‌همراه «عارف علوی» رییس‌جمهور این کشور خود را قرنطینه کرده بود.منابع دیپلماتیک پاکستان نیز اعلام کردند که تیم همراه رئیس جمهور قبل و پس از سفر به چین آزمایش داده و نتایج آن منفی بوده است.

براساس آمار رسمی وزارت بهداشت پاکستان٬ تاکنون ۲۲۱ هزار و ۸۹۶ تن به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده و ۴۵۵۱ نفر نیز بر اثر این بیماری جان باخته‌اند. همچنین ۱۱۳ هزار و ۶۲۳ بیمار کرونایی بهبود یافته‌اند.

بنگلادش 

در بنگلادش شمار مبتلایان بیماری کووید ۱۹ با ثبت ۳,۱۱۴ مورد تازه به ۱۵۶,۳۹۱  رسیده است. در شبانه روز گذشته نیز ۴۲ تن جان خود را از دست دادند تا جمع افراد فوت شده به رقم ۱,۹۶۸  تن برسد.

عربستان سعودی

به گزارش روزنامه عکاظ، وزارت بهداشت عربستان به موارد جدید ابتلا به کرونا در این کشور اشاره کرد. بر همین اساس طی ۲۴ ساعت گذشته۴۱۹۳ نفر دیگر به کرونا مبتلا شده اند که با احتساب موارد جدید، شمار مبتلایان به کرونا در عربستان به۲۰۱۸۰۱ نفر رسید.همچنین وزارت بهداشت عربستان از بهبودی ۲۹۴۵ نفر دیگر از کرونایی ها در این کشور خبر داد.

طی ساعات گذشته،۵۰نفر دیگر در عربستان بر اثر کرونا جان باختند که شمار فوتی های ناشی از کرونا در این کشور به۱۸۰۲ نفر افزایش یافت.وزارت بهداشت عربستان از وخامت وضع جسمی ۲۲۹۱ کرونایی در این کشور هم خبر داد.

ایران

اما در ایران سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت: از دیروز تا امروز ۱۳ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۶۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۸۳ مورد بستری شدند.

وی با بیان اینکه مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۳۵ هزار و ۴۲۹ نفر رسیده، تصریح کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۲۶۰ نفر رسید. خوشبختانه تاکنون ۱۹۶ هزار و ۴۴۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

وی با بیان اینکه ۳۱۲۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند، ادامه داد: تاکنون یک میلیون و ۷۴۴ هزار و ۹۵۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت، استانهای خوزستان، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و ایلام را در وضعیت قرمز کرونا اعلام کرده و افزود: استانهای تهران، فارس، مازندران، همدان، زنجان، سیستان و بلوچستان و البرز در وضعیت هشدار قرار دارند. 

بیشتر بخوانید:ادعای عجیب ترامپ درباره کرونا/فاصله روسیه با هند کم شد

بیشتر بخوانید: آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به ۱۰میلیون‌و ۳۳۰هزار رسید

بیشتر بخوانید: جهش و رکورد تازه آمریکا در تعداد مبتلایان/ ادعای عجیب ترامپ برزیل

بیشتر بخوانید: تعداد فوتی ها در آمریکا به ۱۲۸,۲۴۴تن رسید/ انگلیس در صدر اروپا و در جایگاه سوم جهان قرار دارد

بیشتر بخوانید:ادعای شرکت هندی درباره درمان کرونا/مسافران سه ایالت آمریکا قرنطینه می‌شوند

بیشتر بخوانید:تگزاس کانون بحران شد/کاهش میزان بستری در ایران

بیشتر بخوانید:هند یک دارو را برای درمان تایید کرد/کرونا بار دیگر تیتر اول رسانه‌های آمریکا شد

۳۱۰۳۱۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۱۱میلیون‌ تَن گذشت

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۱۱میلیون‌ تَن گذشت

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش