چهارشنبه , ۵ آذر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۱۰ میلیون تن عبور کرد

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۱۰ میلیون تن عبور کرد

به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین، گفتنی است که تا کنون  تن جان باخته و  تن بهبود یافته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

ایالات متحده آمریکا

کشور آمریکا همچنان رتبه یک جدول را از لحاظ تعداد مبتلایان و کشته شدگان به خود اختصاص داده است. در آخرین آمار ۲۵,۰۷۹ مورد جدید ابتلا ثبت شده است تا شمار کلی جان باختگان به۲,۵۷۸,۰۳۵  برسد. در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۳۱۲ تن جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به عدد ۱۲۷,۹۵۲ برسد. 

ایالت نیویورک دارای بیشترین آمار بیماران و قربانیان کرونا در آمریکا به شمار می‌رود. تاکنون در این ایالت ۴۱۵ هزار و ۲۰۷ مورد ابتلا و ۳۱ هزار و ۴۲۱ مورد مرگ ناشی از این ویروس ثبت شده است.

همچنین ایالت کالیفرنیا نیز با حدود ۲۰۷ هزار و ایالت نیوجرسی نیز با بیش از ۱۷۶ هزار بیمار کرونایی در رده‌های بعدی قرار دارند.

از سوی دیگر، تاکنون ۳۱ میلیون و ۳۶۷ هزار فرد مشکوک به کرونا در آمریکا مورد آزمایش قرار گرفته و یک میلیون و ۸۶۸ هزار بیمار نیز بهبود یافته‌اند.

بیشتر بخوانید: جهش و رکورد تازه آمریکا در تعداد مبتلایان/ ادعای عجیب ترامپ برزیل

برزیل

تعداد مبتلایان در برزیل از مرز ۱,۲۸۴,۲۱۴ تن عبور کرده است. همچنین  مورد جدید ابتلا در ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده است و با جان باختن  تن دیگر شمار کلی فوتی ها به  تن رسیده است.

روسیه

به گزارش تاس،  ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه امروز، شنبه، گزارش داد که تعداد موارد آلودگی به ویروس کرونا که طی یک روز گذشته در سراسر این کشور مشاهده شده، ۶ هزار و ۸۵۲ نفر است. بدین ترتیب، برای دومین روز متوالی، افزایش موارد جدید در روسیه به کمتر از ۷ هزار نفر رسیده است.بر اساس اطلاعات، تعداد کل افرادی که تاکنون در روسیه به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند به ۶۲۷ هزار و ۶۴۶ نفر افزایش یافته است. رشد روزانه ابتلا هم مانند دو روز قبل بیش از ۱٫۱ درصد نبوده است.کمترین میزان آلودگی جدید به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در شهر  مسکو (۰٫۳ درصد)، سپس اوستیای شمالی (۰٫۶ درصد)، منطقه مسکو (۰٫۷ درصد)، منطقه کالینینگراد (۰٫۸ درصد) و جمهوری چچن (۰٫۸ درصد) ثبت شده است.

انگلیس

در انگلیس ۸۹۰ مورد ابتلای جدید گزارش شده است. تعداد کلی مبتلایان به ۳۱۰,۲۵۰ و تعداد کلی فوتی ها به ۴۳,۵۱۴تن رسیده است. ضمن اینکه در شبانه روز گذشته ۱۰۰ مورد فوت هم ثبت شده است.

بیشتر بخوانید:ادعای شرکت هندی درباره درمان کرونا/مسافران سه ایالت آمریکا قرنطینه می‌شوند

هند

با ابتلای ۱۹,۸۸۵ تن دیگر شمار کلی مبتلایان در این کشور به ۵۲۹,۳۳۱ رسیده است. در شبانه روز گذشته تن دیگر جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان به  تن برسد.

شیلی

با ابتلای۴,۴۰۶  تن دیگر شمار کلی مبتلایان در این کشور به۲۶۷,۷۶۶ تن رسیده است. در شبانه روز گذشته ۲۷۹تن دیگر جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان به ۵,۳۴۷ تن برسد.

بیشتر بخوانید:تگزاس کانون بحران شد/کاهش میزان بستری در ایران

مکزیک

با ابتلای۵,۴۴۱  تن دیگر شمار کلی مبتلایان در این کشور به۲۰۸,۳۹۲ تن رسیده است. در شبانه روز گذشته۷۱۹ تن دیگر جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان به۲۵,۷۷۹  تن برسد.

پاکستان

اما در پاکستان با ابتلای۳,۱۳۸  تن دیگر شمار کلی مبتلایان در این کشور به ۱۹۸,۸۸۳ تن رسیده است. در شبانه روز گذشته۷۳ تن دیگر جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان به ۴,۰۳۵ تن برسد.

بیشتر بخوانید:هند به رده سوم دنیا نزدیک شد/محدودیت مهاجرتی ترامپ و دردسر کارگران

بنگلادش 

با ابتلای ۳,۵۰۴ تن دیگر شمار کلی مبتلایان در این کشور به۱۳۳,۹۷۸تن  رسیده است. در شبانه روز گذشته۳۴ تن دیگر جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان به ۱,۶۹۵ تن برسد.

عراق

 با ابتلای۲,۰۶۹  تن دیگر شمار کلی مبتلایان در این کشور به۴۳,۲۶۲  تن رسیده است. در شبانه روز گذشته۱۰۱ تن دیگر جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان به ۱,۶۶۰ تن برسد.

ترکیه

به گزارش آناتولی وزارت بهداشت ترکیه با انتشار بیانیه‌ای در صفحه اینترنتی خود اعلام کرد: شمار بهبودیافتگان از ویروس جدید کرونا «کووید-۱۹» در کشور با ترخیص ۱۹۸۴ بیمار دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته به ۱۶۹ هزار و ۱۸۲ نفر رسید.براساس این داده‌ها، در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۷۲ مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده و ۱۷ نفر دیگر جان باخته‌اند. به این ترتیب تعداد کل مبتلایان به ۱۹۵ هزار و ۸۸۳ نفر و مجموع قربانیان نیز به ۵۰۸۲ نفر رسیده است.همچنین تاکنون در سراسر ترکیه ۳ میلیون و ۲۳۱ هزار و ۸۳۵ آزمایش کرونا انجام شده است.

در حال حاضر ۹۸۴ نفر از بیماران کرونایی در ترکیه در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و ۳۶۶ بیمار دیگر نیز به دستگاه تنفسی وصل هستند.

عربستان سعودی

به گزارش روزنامه اینترنتی «الوئام»، وزارت بهداشت عربستان سعودی عصر امروز (شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته سه هزار و ۹۲۷ مورد دیگر ابتلا به نسل جدید ویروس کرونا (کووید-۱۹) به ثبت رسیده و در نتیجه آن نیز شمار افراد مبتلا در این کشور به ۱۷۸ هزار و ۵۰۴ نفر افزایش یافته است.

این وزارتخانه در بیانیه خود همچنین تاکید کرده که در ۲۴ ساعت گذشته ۳۷ مبتلای دیگر به ویروس کرونا در عربستان جان خود را از دست دادند تا آمار کلی مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس در این کشور به هزار و ۵۱۱ مورد افزایش یابد.

بنا بر آن چه در بیانیه وزارت بهداشت عربستان آمده، با بهبودی هزار و ۶۵۷ مبتلای دیگر به ویروس کرونا، شمار کلی بهبودیافتگان در این کشور به ۱۲۲ هزار و ۱۲۸ نفر افزایش یافته در حالی که هم اکنون ۵۴ هزار و ۸۶۵ مورد فعال وجود دارد و دو هزار و ۲۸۳ تن از آنها نیز در وضعیت وخیمی به سر می برند.

بیشتر بخوانید:هند یک دارو را برای درمان تایید کرد/کرونا بار دیگر تیتر اول رسانه‌های آمریکا شد

ایران

 سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت:  از دیروز تا امروز ۷ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۵۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۱۳۹ مورد بستری شدند.
 
وی با اشاره به این که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۲۰ هزار و ۱۸۰ نفر رسید ، افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۳۶۴ نفر رسید.

 
 لاری در ادامه اشاره کرد: خوشبختانه تا کنون ۱۸۰ هزار و ۶۶۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

وی با اشاره به اینکه ۲۹۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند ، گفت: تا کنون یک میلیون و ۵۸۳ هزار و ۵۴۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه افزود: استانهای خوزستان، کرمانشاه، کردستان، هرمزگان، آذربایجان غربی و خراسان رضوی بیشترین موارد ابتلا و بستری به کووید۱۹ را داشته و در وضعیت قرمز و استانهای آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان، بوشهر، لرستان و گلستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

۳۱۰۳۱۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۱۰ میلیون تن عبور کرد

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۱۰ میلیون تن عبور کرد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش