دوشنبه , ۵ آبان ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به ۹ میلیون‌و۲۷۵هزار رسید

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به ۹ میلیون‌و۲۷۵هزار رسید

به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین، شمار مبتلایان به ویروس کرونا به   تن و شمار کشته ها به    تن رسیده است.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

ایالات متحده آمریکا

به گزارش سی ان بی سی، فرماندار تگزاس گفت شمار موارد جدید ابتلا به کووید ۱۹ و بیمارانی که بر اثر این بیماری در بیمارستان بستری می‌شوند، بسیار زیاد است. با این حال وی افزود هیچ طرحی برای تعطیلی کامل دوباره این ایالت ندارد.گِرِگ ابوت فرماندار تگزاس گفت: در حال حاضر کووید ۱۹ با سرعت بسیار زیاد در تگزاس در حال شیوع است و باید مهار شود. ما چند راهبرد داریم تا بدون اینکه مجبور شویم ایالت را دوباره به طور کامل تعطیل کنیم، شیوع بیماری را کاهش دهیم. نخست، شهروندان باید اصول ایمنی را که دیگر همگی مان با آن آشنا هستیم رعایت کنند.

وی افزود: اگر می‌توانند در خانه بمانند، از ماده ضدعفونی کننده دست استفاده کنند، فاصله شان را از یکدیگر حفظ کنند و سفر نکنند، و اگر امکان حفظ فاصله وجود ندارد، ماسک بزنند یا صورتشان را بپوشانند. تعطیلی کامل دوباره تگزاس همواره آخرین گزینه خواهد بود.

گفتنی است که ایالت نیویورک دارای بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا به شمار می‌رود. تاکنون در این ایالت ۴۱۱ هزار و ۹۷۲ مورد ابتلا و ۳۱ هزار و ۲۶۸ مورد مرگ ناشی از این ویروس ثبت شده است. همچنین ایالت کالیفرنیا نیز با بیش از ۱۸۵ هزار و ایالت نیوجرسی نیز با بالغ بر ۱۷۲ هزار بیمار کرونایی در رده‌های بعدی قرار دارند.

با ابتلای۱۷,۸۹۲  تن دیگر در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان به ۲,۴۰۶,۰۴۵  تن رسیده است. در ۲۴ ساعت گذشته ۵۴۵ تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم  ۱۲۳,۱۵۵ تن برسد.

بیشتر بخوانید: هند به رده سوم دنیا نزدیک شد/محدودیت مهاجرتی ترامپ و دردسر کارگران

برزیل

نشریه فوربس در گزارشی با توجه به آمار بالای ویروس کرونا در برزیل می نویسد که نحوه مقابله این کشور با این بیماری مایه شرمساری است. گزارش در ادامه می افزاید با بررسی نمودار منحنی روزانه ابتلا به کرونا در برزیل می توان دریافت که این ویروس حالا حالاها دست از سر این کشور بر نخواهد داشت. بیمارستان ریودوژانیرو در بخش آی سی یو را چیزی بالغ بر ۷۰% بیماران کرونایی تشکیل می دهد. در ریو ۵۶% بیمارستان به بیماران کرونایی اختصاص یافته است. در سائوپائولو ۶۷% که وخیم ترین منطقه نیز به ریوگرانده اختصاص دارد؛ جایی که ۷۳% از بیمارستان را بیماران کرونایی تشکیل داده اند.

با ابتلای ۶,۰۸۲  تن دیگر در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان به ۱,۱۱۷,۴۳۰  تن رسیده است. در ۲۴ ساعت گذشته ۹۵ تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم ۵۱,۵۰۲  تن برسد.

روسیه

به گزارش خبرگزاری «تاس»، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه امروز، سه شنبه گزارش داد که تعداد موارد جدید از آلودگی به ویروس کرونا در طول یک روز گذشته در همه مناطق این کشور ۷ هزار و ۴۲۵ نفر بوده و بدین ترتیب، تعداد کل ابتلا به این عفونت به ۵۹۹ هزار و ۷۰۵ نفر رسیده است.

بر اساس این اطلاعات، رشد روزانه موارد ابتلا ۱٫۲۵ درصد ثبت شد که  اندکی کمتر از روز قبل (۱٫۳ درصد) است. تعداد موارد جدید شناسایی شده در طول یک هفته گذشته از ۸ هزار نفر تجاوز نکرده است.

بطور خاص ۱۰۸۱ مورد جدید در مسکو کشف شد تا تعداد کل افراد مبتلا به ویروس کرونا در پایتخت به ۲۱۶ هزار و ۹۵ نفر افزایش یابد. همچنین ۵۰۴ مورد آلودگی در منطقه مسکو، ۳۱۹ نفر در منطقه خودمختار خانتی-مانسیسک، ۲۵۸ نفر در منطقه چلیابینسک و ۲۲۰ در سن پترزبورگ ثبت شده است.

در مجموع، در حال حاضر ۲۳۴ هزار و ۹۱۷ نفر در سراسر روسیه در حال ادامه درمان هستند.

این ستاد همچنین اعلام کرد که تعداد شهروندان روسی که قبلاً به ویروس کرونا آلوده شده و دیگر بهبود یافته‌اند، طی یک روز گذشته ۱۲ هزار و ۱۳ نفر است که این تعداد، بیشترین میزان بهبودی روزانه بیماران از تاریخ ۲۶ ماه مه (۶ خرداد ماه) است، زمانی که شمار افراد درمان شده ۱۲ هزار و ۳۳۱ نفر بود.

در حال حاضر در مجموع ۳۵۶ هزار و ۴۲۹ نفر از افراد مبتلا به بیماری کووید-۱۹ در سراسر روسیه بهبود یافته‌اند. این میزان ۵۹٫۴ درصد از کل موراد آلودگی در کشور است.

پوتین رئیس جمهور روسیه نیز در تشریح وضعیت کشورش گفت: اگرچه محدودیت ها به تدریج در حال کمتر شدن است اما مبارزه با این بیماری همه گیر به پایان نرسیده است و تمامی محدودیت ها برداشته نخواهد شد. هنوز هیچ واکسنی برای از بین بردن این ویروس بوجود نیامده است بنابراین مبارزه ما با این بیماری ادامه خواهد داشت و مردم باید اقدامات ایمنی لازم را اتخاذ کنند و خطر انتشار این ویروس را جدی بگیرند.

رئیس جمهوری روسیه در حمایت از کادر درمان روسیه نیز گفت: پرداختی های تشویقی به کادر درمان روسیه که چندین ماه درگیر مقابله با این بیماری بوده است برای دو ماه دیگر نیز تمدید خواهد شد ضمن اینکه از سال آینده میلادی افرادی که بیش از ۵ میلیون روبل در سال درآمد دارند باید مالیات بیشتری پرداخت کنند و درصد مالیاتی آنها از ۱۳ به ۱۵ درصد افزایش خواهد یافت. بار دیگر به خانواده هایی که کودکان ۳ تا زیر ۱۶ سال دارند مبلغ ۱۰ هزار روبل (۱۵۰ دلار) پرداخت خواهد شد همچنین برخی دیگر از پرداخت های اجتماعی ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:هند یک دارو را برای درمان تایید کرد/کرونا بار دیگر تیتر اول رسانه‌های آمریکا شد

هند

به گزارش آناتولی، براساس آخرین آمار وزارت بهداشت و رفاه خانواده هند، طی شبانه روز گذشته با شناسایی ۱۴ هزار و ۹۳۳ مورد جدید ابتلا به ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) شمار مبتلایان در این کشور به ۴۴۰ هزار و ۲۱۵ نفر رسیده است.همچنین با فوت ۳۱۲ بیمار دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد قربانیان کووید-۱۹ در هند به ۱۴ هزار و ۱۱ تن افزایش یافته است. تعداد بهبودیافتگان نیز به ۲۴۸ هزار و ۱۸۹ نفر رسیده‌ است.

بر اساس آخرین داده‌ها هند به لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جایگاه چهارم جهان قرار دارد.

مکزیک

به گزارش آناتولی، وزارت بهداشت مکزیک با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شمار قربانیان ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) در این کشور با افزایش ۷۵۹ نفری در یک روز گذشته به ۲۲ هزار و ۵۸۴ نفر رسیده است.براساس این بیانیه، شمار مبتلایان نیز در ۲۴ ساعت گذشته با شناسایی ۴ هزار و ۵۷۹ مورد جدید به ۱۸۵ هزار و ۱۲۲ تن رسیده و تاکنون ۱۴۰ هزار و ۱۱۸بیمار نیز بهبود یافته‌اند.

گفتنی است اولین مورد ویروس کرونا در مکزیک روز ۲۸ فوریه مشاهده و اولین فوتی نیز در ۱۹ مارس گزارش شد

شیلی

با ابتلای ۳,۸۰۴  تن دیگر در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان به۲۵۰,۷۶۷   تن رسیده است. در ۲۴ ساعت گذشته  ۳تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم ۴,۵۰۵  تن برسد.

بیشتر بخوانید:چین امیدها برای ساخت واکسن را افزایش داد/دیپلمات‌های آمریکایی کرونایی شدند

پاکستان

به گزارش وزارت بهداشت پاکستان، با ابتلای ۳ هزار و ۹۴۶ تن دیگر به ویروس کووید-۱۹ طی یک روز اخیر، شمار کل مبتلایان در این کشور به ۱۸۵ هزار و ۳۴ نفر رسید.همچنین مجموع قربانیان ویروس کرونا در این کشور نیز با فوت ۱۰۵ بیمار دیگر طی یک روز گذشته، به ۶ هزار و ۶۹۵ نفر افزایش یافت.در یک روز اخیر ۲۴ هزار و ۵۹۹ تست کرونا در پاکستان انجام شده و در مجموع یک میلیون و ۱۲۶ هزار و ۷۶۱ نفر در این کشور غربالگری شده‌اند.ایالت سند با شناسایی ۷۱ هزار و ۹۲ مورد بیشترین و منطقه آزاد جامو و کشمیر نیز با ۸۶۹ مورد کمترین میزان ابتلای کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.گفتنی است از ۲۶ فوریه که نخستین مورد کرونا در پاکستان شناسایی شد تاکنون ۷۳ هزار و ۴۷۱ بیمار بهبود یافته‌اند.

بنگلادش 

با ابتلای ۳,۴۱۲  تن دیگر در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان به۱۱۹,۱۹۸   تن رسیده است. در ۲۴ ساعت گذشته ۴۳ تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم۱,۵۴۵   تن برسد.

بیشتر بخوانید:آزمایش واکسن کرونا در روسیه/نسخه نخست‌وزیر هند برای مقابله با کوویدـ۱۹

عربستان سعودی

وزارت بهداشت عربستان سعودی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: شمار جانباختگان ویروس کرونا(کووید-۱۹) در عربستان سعودی با فوت ۳۹ مبتلا طی‌ شبانه‌روز گذشته به ۱۳۴۶ نفر افزایش یافت.براساس آمار این وزارت‌خانه، تعداد مبتلایان نیز با شناسایی ۳ هزار و ۱۳۹ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته به ۱۶۴ هزار و ۱۴۴ نفر رسیده است.همچنین ۱۰۹ هزار و ۸۸۵ نفر از بیماران کرونایی در این کشور بهبود یافته‌ و از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند.

ایران

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: براساس جدیدترین بررسی های آزمایشگاهی؛ تست کرونای ٢۴۴۵ نفر مثبت شد. سیما سادات لاری  با اعلام این خبر افزود: از دیروز تا امروز ٣ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۴۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ٢٣۴ مورد بستری شدند.

وی با اشاره به این که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ٢٠٩ هزار و ٩٧٠ نفر رسیده است، افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ١٢١ نفر از بیماران کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ٨۶٣ نفر رسید.سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت: خوشبختانه تاکنون ١۶٩ هزار و ١۶٠ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

وی در ادامه با اعلام این که ٢٨۴۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند، افزود: تاکنون یک میلیون و ۴٧۵ هزار و ٣٣١ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. لاری با بیان این که در استان های خوزستان، آذربایجان غربی و هرمزگان، موارد بستری بالاتر از بقیه استان ها است، افزود: در استان خوزستان با کاهش میزان فوتی مواجهیم و در استان فارس بستری ها افزایش داشته و در استان های کرمانشاه، گلستان، کرمان، بوشهر  و همدان، شاهد کاهش قابل ملاحظه میزان بستری ها بوده ایم.

وی در پایان گفت: در مجموع شاهد کاهش میزان بستری در کل کشور هستیم.

۳۱۰۳۱۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به ۹ میلیون‌و۲۷۵هزار رسید

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به ۹ میلیون‌و۲۷۵هزار رسید

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش