۸۰ درصد نوزادانی که نارس به دنیا می‌آیند زردی دارند

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
۸۰ درصد نوزادانی که نارس به دنیا می‌آیند زردی دارند اخبار سلامت و جامعه:

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، دکتر پریسا محققی در افتتاحیه چهارمین کنگره سلامت نوزادان ایران بیان کرد: عدم توجه به مشکل این نوزادان می‌ تواند گاهی منجر به عقب‌ افتادگی ذهنی در آنها شود، بنابراین این مساله نیز در چهارمین کنگره سلامت نوزادان مدنظر قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: نوزادان ایرانی سلامت ‌آنها نسبت به زمان‌ های گذشته بهبود مشخصی یافته است و شاخص ‌های مرگ و میر کمتر شده که این شاخص‌ ها در کنگره نیز ارائه خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه کیفیت مراقبت از نوزادان تغییر کرده است، گفت: این موضوع سبب کاهش مرگ و میر نوزادان شده است. همچنین در چهارمین کنگره سلامت نوزادان موضوعاتی همچون نوزادان نارس و تغذیه آنها مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.
دبیر اجرایی چهارمین کنگره سلامت نوزادان ایران ادامه داد: نوزادان نارس، تغذیه آنها بسیار اهمیت دارد؛ چراکه دستگاه گوارش آنها تکامل کامل نیافته و اصولاً کم‌ وزن هستند و از جمله روش‌ های تغذیه‌ای برای آنها، تغذیه وریدی است که بهترین روش‌های تغذیه وریدی و مطمئن‌ترین آنها در چهارمین کنگره سلامت نوزادان ارائه می‌شود.
محققی گفت: تغذیه با شیر مادر نیز به صورت سخنرانی و کارگاه عملی ارائه خواهد شد و بانک شیر نیز اقدام به برگزاری غرفه‌ای در حاشیه این کنگره کرده است.
این فوق تخصص نوزادان گفت: دانشگاه علوم پزشکی تبریز پیشرو در موضوع بانک شیر بوده و مادران داوطلب می‌ توانند شیر خود را برای سایر این نوزادان به این بانک تحویل دهند که به این منظور بانک شیر یکی از نیروهای خود را برای دریافت شیر مادر به درب خانه مادر شیرده اعزام می‌کند.
وی گفت: البته این مادر از نظر بیماری‌های عفونی بررسی می‌شود که سلامت شیر آن مورد تأیید قرار گیرد. البته بانک شیر هنوز در تهران و سایر استان‌ها راه‌اندازی نشده و تلاش جهت راه‌اندازی آن در این کنگره مدنظر قرار گرفته است.
محققی اضافه کرد: کارگاه‌های جانبی همچون احیای نوزادان و مراقبت‌های خانواده‌ محور نیز در این کنگره در حال برگزاری است. چهارمین کنگره سلامت نوزادان ایران تا ۲۶ آبان در مرکز همایش های رازی در حال برگزاری است.
علمی (۱) ** ۱۲۰۱ **۱۴۴۰
دریافت کننده: عبدالکریم جبارپور انتشار: گلشن

انتهای پیام /*

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر اجتماعی: ۸۰ درصد نوزادانی که نارس به دنیا می‌آیند زردی دارند

۸۰ درصد نوزادانی که نارس به دنیا می‌آیند زردی دارند

۱۵ November 2017 | 1:39 pm

خبرگزاری نهانه

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *