پایگاه خبری نهانه

» 25 درصد کاندیداهای انتخابات نظام پزشکی زن هستند/ 247 هزار نفر واجد شرایط رای دادن

دوره بازرسی جوش درج آگهی رایگان تبریز کمپ سیستم وبلاگ دهی

۲۵ درصد کاندیداهای انتخابات نظام پزشکی زن هستند/ ۲۴۷ هزار نفر واجد شرایط رای دادن ۲۵ تیر ۱۳۹۶

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
۲۵ درصد کاندیداهای انتخابات نظام پزشکی زن هستند/ ۲۴۷ هزار نفر واجد شرایط رای دادن اخبار سلامت و جامعه:

نظام پزشکیبه گزارش گروه جامعه گروه خبری نهانه به نقل از میزان،محمد آقاجانی در همایش کشوری هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی، اظهار داشت: در میان کاندیدا‌های تایید صلاحیت شده، ۶۱ درصد مربوط به گروه پزشکی هستند و ۷۵ درصد از کاندیدا‌ها مرد و ۲۵ درصد زن هستند.

وی از تایید ۲۰۰ حوزه انتخابیه برای اخذ رای حضوری از اعضای سازمان نظام پزشکی کشور خبر داد و گفت: انتخابات نظام پزشکی در ۸ حوزه انتخابیه به دلیل عدم ثبت نام کافی کاندیداها، به میاندوره‌ای موکول شد، اما از ۲۰۰ حوزه انتخابیه تایید شده، ۵۸ حوزه، دارای هیات مدیره ۱۷ نفره و ۱۴۲ حوزه، دارای هیات مدیره ۱۱ نفره خواهند بود.

رییس ستاد مرکزی اجرایی هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه تعداد کاندیدا‌های تایید صلاحیت شده هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی نسبت به دوره گذشته، ۹ درصد رشد داشته است، افزود: قطعا افزایش تعداد کاندیدا‌های تایید صلاحیت شده به مشارکت بیشتر اعضای نظام پزشکی در انتخابات کمک می‌کند.

 آقاجانی یادآور شد: با تایید هیات نظارت مرکزی، انتخابات این دوره سازمان نظام پزشکی به دو شکل حضوری و الکترونیک برگزار می‌شود و افراد می‌توانند یا به صورت حضوری و یا الکترونیک، رای خود را ثبت کنند.

وی تصریح کرد: هر یک از افرادی که محل خدمت خود را مشخص و اصلاح نکرده باشند در روز انتخابات می‌توانند با ارائه مدرک قانونی مانند پروانه مطب یا حکم کارگزینی استخدام در دستگاه‌های دولتی یا قرارداد با بخش خصوصی و یا کارت دستیاری و گواهی اشتغال در دانشگاه برای دستیاری، رای خود را ثبت کنند و هیچ یک از اعضای سازمان نظام پزشکی را از رای دادن محروم نخواهیم کرد.

رئیس ستاد مرکزی اجرایی هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی حضور دستیاران گروه‌های پزشکی در انتخابات نظام پزشکی را مجاز دانست و گفت: این افراد می‌توانند در محلی که قبل از دستیاری فعالیت می‌کرده و دارای پروانه مطب هستند، رای بدهند و یا اینکه در محل فعلی در صورتی که کارت دستیاری یا گواهی اشتغال به فعالیت داشته باشد می‌توانند رای خود را ثبت کنند بنابراین دستیاران در یکی از این دو صورت می‌توانند رای بدهند.

آقاجانی تصریح کرد: اگر فردی در انتخابات الکترونیک شرکت کرد، با توجه به استعلام سامانه، نمی‌تواند به صورت حضوری رای بدهند و افرادی که مانند دستیاران می‌توانند در دو حوزه رای بدهند، فقط رای یک حوزه ثبت خواهد شد و سامانه از رای مجدد فرد، جلوگیری می‌کند.

وی در خصوص رای دادن وکالتی، گفت: به هیچ عنوان رای دادن وکالتی در هیچ یک از انتخابات کشور، مورد تایید نیست و در حال حاضر که انتخابات الکترونیک در نظر گرفته شده، بهانه‌ای برای رای دادن وکالتی نخواهد ماند.

به گفته رییس ستاد مرکزی اجرایی هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی، پاتولوژیست‌ها می‌توانند یا به کاندیدا‌های گروه پزشکی و یا به کاندیدا‌های گروه علوم آزمایشگاهی رای بدهند.

 آقاجانی یادآور شد: افرادی که به تازگی فارغ التحصیل شده و فاقد پروانه مطب هستند، به شرط اشتغال، می‌توانند در انتخابات نظام پزشکی شرکت کنند و این افراد با ارائه مدرکی که نشان بدهد طرح نیروی انسانی یا ضریب کا خود را در یک محل آغاز کرده اند، می‌توانند در انتخابات شرکت کرده و رای خود را ثبت کنند. 

انتهای پیام/ 

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر اجتماعی: ۲۵ درصد کاندیداهای انتخابات نظام پزشکی زن هستند/ ۲۴۷ هزار نفر واجد شرایط رای دادن

۲۵ درصد کاندیداهای انتخابات نظام پزشکی زن هستند/ ۲۴۷ هزار نفر واجد شرایط رای دادن

۱۶ July 2017 | 2:22 pm

بیوگرافی نویسنده

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

مشاهده تمامی 20652 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها