پایگاه خبری نهانه

» ۱۵.۸میلیارد متر مکعب مجموع تولید گاز منطقه خانگیران

دوره بازرسی جوش درج آگهی رایگان تبریز کمپ سیستم وبلاگ دهی

۱۵.۸میلیارد متر مکعب مجموع تولید گاز منطقه خانگیران ۲۳ تیر ۱۳۹۶

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
۱۵.۸میلیارد متر مکعب مجموع تولید گاز منطقه خانگیران اخبار اقتصادی :

به گزارش خبرنگار گروه خبری نهانه به نقل از مهر، محمد مام بیگی در جمع خبرنگارانی که برای بازدید از این منطقه به باجگیران سفرکرده بودند، با بیان اینکه این شرکت برای بهره برداری از دو میدان گازی خان گیران و گنبدلی حدود ۵۰۰ کیلومتر خط لوله زیرزمینی و ۳۰۰ کیلومتر خطوط انتقال برق احداث کرده است گفت: با بهره برداری از این چاها گاز مورد نیاز استانهای خراسان رضوی، خراسا شمالی، خراسان جنوبی، مازندران، گلستان و بخشی از سمنان تامین می‌شود که پیش از رسیدن به این مقاصد مصرفی در پالایشگاه شهید هاشمی نژاد فراورش  می‌شود.

این مقام مسئول با اعلام اینکه سهم تولید گاز این میدانها در سبد کلی گاز کشور ۲.۸ است، ادامه داد: در سال ۹۵، ۶ درصد از نیازهای گازی کشور از طریق میدان خانگیران انجام شد.

به گفته مام بیگی گاز تولیدی میدان مزدوران که یکی از نادرترین مخازن گازی کل دنیا است بسیار سمی و خطرناک است این در حالی است که توانسته ایم در این منطقه بالاترین سطح ایمنی بین المللی را اجرا کنیم.

وی میزان برداشت گاز از مخزن شوریجه  B و D در سال ۹۳، ۹۴ درصد بوده است، تصریح کرد: ظرفیت کلی این مخزن ۲۳ میلیارد متر مکعب است.

این مقام مسئول گفت: طی سالهای فعالیتی خود به این نتیجه رسیدیم که استفاده از نیروهای بومی بهتر بوده چرا که نیروهای بومی ماندگارترند. این در حالی است که در بخش تجهیزات نیازمند تجهیزات ویژه ای هستیم که از ابتدای برداشت گاز از این مخازن از طریق آمریکا و اروپا تامین می شد.

طبق گفته های مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق اکتشاف میدان گازی توس به اتمام رسیده و پیش بینی می‌شود طی ۷-۸ سال آینده ۳ تا ۵ میلیون متر مکعب از این میدان برداشت گاز داشته باشیم این در حالی است که حفاری توسعه ای کشف رود در حال انجام است.

مام بیگی مجموع تولید گاز میدان خانگیران در سال ۹۵ را ۱۵.۸ میلیارد متر مکعب در روزعنوان کرد.

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر اقتصاد : ۱۵.۸میلیارد متر مکعب مجموع تولید گاز منطقه خانگیران

۱۵.۸میلیارد متر مکعب مجموع تولید گاز منطقه خانگیران

۱۴ July 2017 | 11:48 am

بیوگرافی نویسنده

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

مشاهده تمامی 20373 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها