یک مسئول در استانداری خراسان رضوی: جایگاه شورای شهر فراتر از شورای شهرداری است

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
یک مسئول در استانداری خراسان رضوی: جایگاه شورای شهر فراتر از شورای شهرداری است اخبار سیاسی:

سید مجتبی علوی مقدم شامگاه سه‌ شنبه در نشست شورای اداری شهرستان قوچان افزود: وظیفه اصلی شورای شهر سیاستگذاری است و اعضای آن باید به شهردار اعتماد کرده و اجازه دهند مدیریت شهری را بافکر خود انجام دهد.
وی یکی از دغدغه‌های مهم شوراهای شهر را حرکت هماهنگ دستگاههای مرتبط با امور شهری ذکر و بیان کرد: امروز بستر این کار فراهم‌ شده که دستگاههای مرتبط برنامه‌های مدیریت شهری را به ‌صورت واحد به استان ارسال نمایند تا به‌عنوان سند راهبردی افق ۱۴۲۰ در امور شهری توسط کمیته برنامه‌ریزی شهرستان تصویب و با امضای استاندار در شهرها اجرایی شود.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی یکی از شاخصه‌های مهم مدیریت شهری را حرکت مردم محور ذکر و بیان کرد: در هر نظام اصلی‌ترین بخش مردم هستند. شهرداری، مدیریت شهری و حاکمیت متعلق به مردم است و مردم ما چه در زمان انقلاب و چه در زمان سازندگی و بحرانها تکلیف خود را در پشتیبانی از نظام بجا آورده‌اند. شهردار یعنی فردی خدمتگذار که باید به ‌صورت ۲۴ ساعته در خدمت مردم باشد.
وی ارائه خدمات مناسب در حوزه شهری را مستلزم اشراف مدیر بر نظام اداری دانست و افزود: مدیریت شهری با کسب تمام اطلاعات و استفاده از خرد جمعی به ‌ویژه نخبگان و دانشگاهها می‌تواند بستر مدیریت واحد و نظام هماهنگ شهری را به وجود آورد.
علوی مقدم ادامه داد: ایجاد نظم اداری، پرهیز از اسراف و هزینه‌های مازاد از جمله موضوعاتی است که کمتر در شهرداریها به آن توجه می‌شود.
وی توجه به فرهنگ ایثار، شهادت و نمادهای اسلامی را نیز از وظایف مدیریت شهری ذکر و بیان کرد: امروز شهرداریها از یک‌ نهاد خدماتی به یک‌ نهاد فرهنگی، اجتماعی و خدماتی تبدیل ‌شده‌اند و در شهر اسلامی باید در تمام فضاها نمادی از اسلام، قرآن و معنویت دیده شود.
همچنین در این نشست علی پیشیار به عنوان شهردار قوچان و علی مظفری به عنوان شهردار باجگیران معرفی شدند.
مرکز شهرستان ۱۸۰ هزار نفری قوچان در فاصله ۱۳۷ کیلومتری شمال مشهد قرار دارد .
کانال تلگرام گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دسترسی و دریافت سریع و فوری به اخبار منتخب در همه حوزه‌های خبری و تصویری فعال است.
خبرنگار: حبیبه احسنی **انتشار: حسین کریم زاده
۷۵۰۱/۱۸۵۸

انتهای پیام /*

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر سیاست: یک مسئول در استانداری خراسان رضوی: جایگاه شورای شهر فراتر از شورای شهرداری است

یک مسئول در استانداری خراسان رضوی: جایگاه شورای شهر فراتر از شورای شهرداری است

۸ November 2017 | 12:51 am

خبرگزاری نهانه

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *