پایگاه خبری نهانه

» کاهش 45 درصدی اعتبار طرح ترسیب کربن در سبزوار

دوره بازرسی جوش درج آگهی رایگان تبریز کمپ سیستم وبلاگ دهی

کاهش ۴۵ درصدی اعتبار طرح ترسیب کربن در سبزوار ۲۳ تیر ۱۳۹۶

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
کاهش ۴۵ درصدی اعتبار طرح ترسیب کربن در سبزوار اخبار اقتصادی :

قاسم آخوندی، جمعه در گفت وگو با خبرنگار گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا افزود: با توجه به گستره اجرای طرح ترسیب کربن در سطح بیش از ۲۰۵ هزار هکتار از عرصه های این شهرستان، اختصاص این میزان اعتبار کافی نیست.
آخوندی گفت: طرح مزبور در ۲۰ روستای بالای ۲۰ خانواری شهرستان با جمعیت هشت هزار و ۹۰۰ نفر اجرا می شود که با توجه به نیازسنجی صورت گرفته این طرح هم اکنون در ۶ روستای شهرستان با جمعیت حدود ۲ هزار نفر در بخش روداب سبزوار در حال اجراست.
وی افزود: همچنین در ۱۲۰ هکتار از محدوده این روستاها طرح کاشت نهال تاغ و توسعه پوشش گیاهی اجرا شد.
رئیس اداره منابع طبیعی سبزوار گفت: طرح ترسیب کربن با هدف تثبیت شن های روان و حرکت ریزگردها، حفظ پوشش گیاهی و جلوگیری از افزایش مهاجرت روستاییان اجرا می شود و احیای مراتع، اجرای طرحهای آبخیزداری، توسعه جنگل و ایجاد اشتغال برای اهالی روستاهای تحت پوشش از دیگر اهداف اجرای این طرح است.
آخوندی، توانمندسازی روستاییان، احیای زمین های کشاورزی و ذخیره کربن آلی در بافت گیاهان و خاک مراتع را از جمله اهداف دیگر اجرای طرح ترسیب کربن برشمرد.
وی تصریح کرد: این طرح یک برنامه ملی و بین المللی است که با محوریت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در حال اجرا است و در سالهای آینده توسعه می یابد.
رئیس اداره منابع طبیعی سبزوار افزود: یکی از مهمترین رویکردهای اجرایی این طرح مشارکت عمومی است که در این راستا ۴۴ گروه تسهیلگر محلی و ۶ صندوق توسعه تعاون روستایی با ۶۱۳ نفر عضو در روستاهای زیر پوشش طرح در سبزوار تشکیل شده است.
آخوندی خاطرنشان کرد: در این صندوق های روستایی افراد سرمایه های خرد خود را با حداقل آورده ۵۰ هزار ریال پس انداز و پس از آن با توجه به نیاز اعضا، تسهیلات اشتغال زایی به افراد پرداخت می شود.
وی افزود: سال گذشته برای اجرای این طرح در سبزوار چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده بود.
شهرستان سبزوار یک میلیون و ۲۵۴ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی، ۵۵۰ هزار هکتار مرتع ممیزی شده و ۱۸۲ هزار هکتار تاغزار دست کاشت و طبیعی دارد.
مرکز شهرستان ۳۲۰ هزار نفری سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
خبرنگار: جواد پورسخاوت ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
۸۱۴۴/۷۵۰۰/۵۱۳۲

انتهای پیام /*

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر اقتصاد : کاهش ۴۵ درصدی اعتبار طرح ترسیب کربن در سبزوار

کاهش ۴۵ درصدی اعتبار طرح ترسیب کربن در سبزوار

۱۴ July 2017 | 6:11 pm

بیوگرافی نویسنده

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

مشاهده تمامی 20745 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها