کامیاران میزبان اولین جشنواره منطقه ای هوره

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
کامیاران میزبان اولین جشنواره منطقه ای هوره اخبار فرهنگی:

زبیر حسین پناهی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا اظهار کرد: با پیگیری های انجام شده مجوز برگزاری این جشنواره منطقه ای از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان صادر شد تا در ۳۰ آذر ماه امسال برگزار شود.
وی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری جشنواره منطقه‌ای هوره تجلیل از پیشکسوتان این عرصه و توجه به این آوای کهن کُردی است، افزود: هوره ساده ترین، ابتدایی ترین و اصیل ترین نوع موسیقی است.
حسین پناهی یادآور شد: این جشنواره با همت انجمن بارمان سنه دژ و اداره فرهنگ و ارشاد با همکاری فرمانداری، شهرداری، شورای اسلامی شهر، اداره ورزش و جوانان، آموزش و پرورش و صنعت و معدن شهرستان کامیاران برگزار خواهد شد.
به گفته وی، در این جشنواره هنرمندانی از استان های کردنشین ایلام، کرمانشاه، کردستان و لرستان حضور خواهند داشت.
به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، هوره مقامات متنوعی دارد که هر مقام دارای فلسفه و زمان و جغرافیای مخصوص به خود می باشد که در این خصوص میتوان به مقاماتی چون )سحری )مقامی برای بیدار باش، )سر سوار )=مقامی برای سوار کاری و )پاوه موری )=مقامی برای از دست دادن عزیزان اشاره کرد.
کامیاران در ۶۵ کیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.
خبرنگار: ژاله گرگانی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
۷۳۴۹/۹۱۰۲

انتهای پیام /*

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر فرهنگ: کامیاران میزبان اولین جشنواره منطقه ای هوره

کامیاران میزبان اولین جشنواره منطقه ای هوره

۵ November 2017 | 1:16 pm

خبرگزاری نهانه

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *