پایگاه خبری نهانه

» چرا قانون منع همزمان تحصیل با اشتغال برای معلمان اجرا می‌شود؟/ معلمان هم کارمند دولت هستند

دوره بازرسی جوش درج آگهی رایگان تبریز کمپ سیستم وبلاگ دهی

چرا قانون منع همزمان تحصیل با اشتغال برای معلمان اجرا می‌شود؟/ معلمان هم کارمند دولت هستند ۲۵ تیر ۱۳۹۶

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
چرا قانون منع همزمان تحصیل با اشتغال برای معلمان اجرا می‌شود؟/ معلمان هم کارمند دولت هستند اخبار سلامت و جامعه:

چرا قانون منع همزمان تحصیل با اشتغال برای معلمان اجرا می‌شود؟/ معلمان هم کارمند دولت هستند

جامعه > مشکلات مردم – یکی از مخاطبان سرویس مشکلات مردم گلایه کرده چرا مدارک تحصیلی بالاتر معلمانی که در زمان اشتغال، تحصیل کرده‌اند، جز یک بار، اعمال نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری گروه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین، ورود در اشتغال بخش دولتی، همانطور که مزایایی برای کارمند یا به تعبیر حقوقی، مستخدم دولت دارد، محدودیتهایی نیز ایجاد می کند. یکی از این محدودیتها، عدم تحصیل تمام وقت همراه با اشتغال است. همچنین طبق بخشنامه عام الشمول دولت در ادارات و دوایر دولتی به کارمندان اجازه داده نمی شود جز یک بار، مدرک تحصیلی بالاتر از زمانی که به استخدام درآمده اند را به اداره ارائه کنند.
این مسئله باعث شده عملا انگیزه ای برای تحصیل همزمان با اشتغال در کارمندان دولت وجود نداشته باشد. به طور مثال، کارمندی که با مدرک تحصیلی دیپلم یا به عنوان دیپلمه ولو با وجود داشتن مدارک تحصیلی بالاتر استخدام شده است، نمی تواند بیش از یک بار، مدرک مقطع تحصیلی بالاتر را به کارگزینی اداره خود، ارائه دهد.
این مسئله باعث شده برخی از کارمندان دولت، گلایه کنند و بگویند چرا مسیر پیشرفت تحصیلی آنها مسدود شده یا درس خواندن، برایشان، امتیازات شغلی به همراه ندارد.
در این رابطه یکی از مخاطبان که نوشته خود را از سوی جمعی از فرهنگیان استان چهارمحال و بختیاری در سرویس مشکلات مردم عنوان کرده در درخواست خود اینطور مشکلش را طرح کرده: با سلام لطفا در مورد عدم ادامه تحصیل فرهنگیان و اعمال مدرک یکبار بعد از استخدام که این بخشنامه از سوی سازمان مدیریت صادر شده و آموزش وپرورش اجرا میکند؛ به گوش مسئولین برسانید؛ اگر جامعه ای معلمش از نظر علمی در ده سال قبل سیر کند یعنی ده سال از دنیا عقبیم؛ و آیا درست است معلم از شاگردش سالها عقب تر باشد؛ این بخشنامه سند تحول بنیادین رو زیر سوال برده و مقام معلم را تنزل داده است در حالی که این بخشنامه برای کارمندان دولت صادر شده اما آموزش وپرورش آن را اجرا میکند در حالیکه معلم را باز آماده هرگونه تغییر و تحول کرد ؛ خواهش میکنیم به فریاد علم برسید.
واقعیت این است که معلمان هم بخشی از بدنه دولت محسوب می شوند و عنوان مستخدم دولتی شامل آنها هم می شود. به بیان دیگر آنها مانند سایر کارمندان دولت نمی توانند همزمان در دانشگاه تحصیل کنند و جزئیات ممنوعیت تحصیل همزمان کارمندان  نیز در گزارشهای سابق سرویس مشکلات مردم بیان شده است.
همچنین باید این نکته را هم در نظر گرفت به جز اعضای هیات علمی دانشگاه ها، سایر کارمندان دولتی، مشمول این بخشنامه هستند و معلمان نیز به عنوان بخشی از کارمندان بدنه دولت، مشمول بخشنامه هایی از این دست قرار می گیرند.
۴۶۲۳۱

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر اجتماعی: چرا قانون منع همزمان تحصیل با اشتغال برای معلمان اجرا می‌شود؟/ معلمان هم کارمند دولت هستند

چرا قانون منع همزمان تحصیل با اشتغال برای معلمان اجرا می‌شود؟/ معلمان هم کارمند دولت هستند

بیوگرافی نویسنده

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

مشاهده تمامی 20373 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها