ورود خودروهای دو دیفرانسیل به کویر مرنجاب ممنوع شد

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
ورود خودروهای دو دیفرانسیل به کویر مرنجاب ممنوع شد اخبار فرهنگی:

‘جواد صدیقیان’ سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا بیان کرد: بر اساس دستور کتبی دادستان آران و بیدگل ورود موتورهای سنگین و خودروهای دو دیفرانسیل و تورهای فاقد مجوز رسمی به منطقه های گردشگری کویری این شهرستان ابوزیدآباد، سیازگه، یخاب، چاه عروس و به ویژه مرنجاب ممنوع است.
وی افزود: ین ممنوعیت بر اساس گزارش طرح شده از سوی اداره محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان آران و بیدگل در زمینه تخریب محیط زیست و منابع طبیعی توسط خودروهای دو دیفرانسیل و گروه های آفرود اعمال می شود.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل بیان کرد: اعتراض مرتع داران، ساربان ها، سرنشینان خودروهای سواری، تورها و دفترهای خدمات گردشگری در زمینه پیشگیری از ادامه روند خسارت ها و تخریب های وارده به طبیعت زیبای منطقه نمونه گردشگری کویر مرنجاب موجب این محدودیت شد.
او اضافه کرد: پنجشنبه و جمعه هفته گذشته بیش از یک هزار خودروی آفرود در قالب همایش آفرود سواران کشور به منطقه مرنجاب وارد شدند که این امر اعتراض شدید گروه های حامی محیط زیست، فعالان گردشگری و سایر گردشگران را به همراه داشت.
منطقه نمونه گردشگری مرنجاب در ۵۰ کیلومتری شهر آران و بیدگل با برخورداری از جاذبه های تاریخی، طبیعی و اقلیمی چهار فصل و به نسبت معتدل یکی از زیباترین نقاط کویری اکشور محسوب می شود و سالانه نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر مسافر داخلی و گردشگر خارجی را میزبانی می کند.
شهرستان آران و بیدگل با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
خبرنگار: حسین منصوری فر ** انتشاردهنده: محمد ملا حمزه زاده
۷۴۷۲/۸۱۲۳

انتهای پیام /*

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر فرهنگ: ورود خودروهای دو دیفرانسیل به کویر مرنجاب ممنوع شد

ورود خودروهای دو دیفرانسیل به کویر مرنجاب ممنوع شد

۸ November 2017 | 1:17 am

خبرگزاری نهانه

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *