پایگاه خبری نهانه

» هوش مصنوعی و ساخت ویدیو‌های تقلبی از سخنرانی افراد مشهور

دوره بازرسی جوش درج آگهی رایگان تبریز کمپ سیستم وبلاگ دهی

هوش مصنوعی و ساخت ویدیو‌های تقلبی از سخنرانی افراد مشهور ۲۴ تیر ۱۳۹۶

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
هوش مصنوعی و ساخت ویدیو‌های تقلبی از سخنرانی افراد مشهور اخبار دانش و فناوری:

هوش مصنوعی و ساخت ویدیو‌های تقلبی از سخنرانی افراد مشهوربه گزارش گروه فضای مجازی گروه خبری نهانه به نقل از میزان، به نقل از دیجیاتو، این روز‌ها ساخت کپی دیجیتالی از صدای افراد کار سختی نیست و می‌توان بر اساس پروفایل صوتی هر فرد، فایل صوتی سخنانی که هیچگاه بر زبان نیاورده را تولید کرد، به همین دلیل نمی‌شود صرفاً با شنیدن صدای یک فرد به گفته هایش اعتماد کرد. حال محققین دانشگاه واشنگتن گام را فراتر نهاده و سیستمی را ساختند که می‌تواند کلیپ‌های صوتی را به ویدیو‌هایی واقعی از همان فرد در حال ادای جملات تبدیل نماید.

 

 

 

 

 هوش مصنوعی و ساخت ویدیو‌های تقلبی از سخنرانی افراد مشهور

 

 

سیستم مورد بحث برای عملکرد مطلوب، به تجزیه و تحلیل حداقل ۱۴ ساعت ویدیو از سخنرانی فرد مورد نظر نیاز دارد، اما محققین امیدوارند این زمان را به یک ساعت کاهش دهند. آن‌ها با بهره گیری از شبکه‌های عصبی، شکل کلی چهره و وضعیت لب و دهان را با نحوه بیان کلمات هماهنگ می‌کنند.

 

هوش مصنوعی و ساخت ویدیو‌های تقلبی از سخنرانی افراد مشهور

در نهایت، ویدیویی از سخنرانی فرد را با فایل صوتی دیگری به سیستم می‌دهیم تا ویدیوی ن‌هایی از ترکیب آن دو حاصل شود. برای عملیات ترکیب، صدای ویدیوی اولیه حذف و با فایل صوتی دوم جایگزین می‌شود، سپس انیمیشن تولید شده از حرکات دهان روی چهره اصلی قرار می‌گیرد. با مشاهده ویدیوی نهایی، به سختی می‌توان باور کرد که فرد مورد نظر هیچگاه چنین صحبت‌هایی را مطرح نکرده باشد.

اگرچه به نظر می‌رسد تنها کاربرد این فناوری در جعل گفتار باشد، اما محققین اهداف دیگری را در سر دارند. آن‌ها می‌گویند بهبود کنفرانس‌های ویدیویی، گفتگوی واقعی با شخصیت‌های تاریخی، یا شخصیت بخشی به فایل‌های صوتی از جمله کاربرد‌های این تکنولوژی هستند، و باید امیدوار باشیم که این فناوری در اختیار تبهکاران و بدخواهان قرار نگیرد.

 

 

انتهای پیام/

 

 گروه خبری نهانه به نقل از میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

 

 

منبع: خبرانلاین

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبرعلمی: هوش مصنوعی و ساخت ویدیو‌های تقلبی از سخنرانی افراد مشهور

هوش مصنوعی و ساخت ویدیو‌های تقلبی از سخنرانی افراد مشهور

۱۵ July 2017 | 10:09 am

بیوگرافی نویسنده

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

مشاهده تمامی 20445 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها