پایگاه خبری نهانه

» نصب لوازم کاهنده آب در ساختمان‌ها الزامی می‌شود/روش‌های کاهش مصرف

دوره بازرسی جوش درج آگهی رایگان تبریز کمپ سیستم وبلاگ دهی

نصب لوازم کاهنده آب در ساختمان‌ها الزامی می‌شود/روش‌های کاهش مصرف ۲۵ تیر ۱۳۹۶

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
نصب لوازم کاهنده آب در ساختمان‌ها الزامی می‌شود/روش‌های کاهش مصرف اخبار اقتصادی :

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از صدا و سیما، صادق یونسلو گفت: سازندگان که برای گرفتن پروانه به شهرداری مراجعه می‌کنند باید به نظام مهندسی برای انتخاب مهندس ناظر تاسیسات نیز مراجعه کنند تا تاسیسات آب و لوازم کاهنده در ساختمان نصب شود در غیر این صورت شرکت آبفا به آن‌ها انشعاب نمی‌دهد.

وی درباره کولرهای آبی گفت: همزمان با فصل گرما و روشن شدن کولرهای آبی در پیک مصرف، مصرف کولرها نیز به سایر مصارف اضافه می‌شود به طور مثال در شهر تهران یک کولر آبی اگر ۲۰ ساعت کار کند ۱۵۰ لیتر به ازای هر کولر ۶ هزار، آب مصرف می‌شود.

مدیر دفتر مدیریت مصرف آبفای استان تهران افزود: در شهر تهران ۳ میلیون کولر آبی وجود دارد که مصرف آن‌ها روزانه به ۴۵۰ میلیون لیتر بالغ می‌شود و اگر میزان مصرف را محاسبه کنیم در پیک مصرف آب رقم زیادی به مصرف اضافه می‌شود.

یونسلو به شهروندان تهرانی توصیه کرد: به نشتی کولر توجه کنند و برای کم شدن مصرف آب برای کولرهای خود سایبان تهیه کنند.

وی گفت: در مدیریت مصرف بعد نگرشی آن این است که آب مایعی است که باید برای آیندگان هم در نظر گرفت و از بعد تجهیزات و استفاده از تکنیک‌های کاهش مصرف نیز باید به کشورهایی که در این زمینه موفق بوده اند و الگوی مصرف خود را به کمتر از نصف مصرف ما کاهش دادند توجه کنیم.

استفاده از شیرهای اهرمی ۴۰ درصد مصرف آب را کاهش می‌دهد

یونسلو افزود: استفاده از شیرهای اهرمی می‌تواند ۳۰ تا ۴۰ درصد مصرف آب را کاهش دهد و در سردوش‌های معمولی حمام در هر دقیقه ۲۰ لیتر آب مصرف می‌شود در حالی که با استفاده از سردوش‌های کاهنده مصرف به ۶ لیتر می‌رسد یعنی ۱۴۰ لیتر صرفه جویی می‌شود.

وی درباره فلاش تانک‌ها نیز گفت: از فلاش تانک‌های دو مرحله‌ای که ۳ لیتری و ۶ لیتری است بنابر نیاز استفاده شود.

مدیر دفتر مدیریت مصرف آبفای استان تهران افزود: از سرشیرها می‌توان در همه شیرهای نصب شده در منزل استفاده کرد که ۵۰ درصد مصرف را کاهش می‌دهد.

یونسلو گفت: همچنین شیرهای چشمی در اماکن عمومی از نظر بهداشت و صرفه جویی بهتر است و مصرف را ۵۰ درصد آب را کاهش می‌دهد.

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر اقتصاد : نصب لوازم کاهنده آب در ساختمان‌ها الزامی می‌شود/روش‌های کاهش مصرف

نصب لوازم کاهنده آب در ساختمان‌ها الزامی می‌شود/روش‌های کاهش مصرف

۱۵ July 2017 | 11:04 pm

بیوگرافی نویسنده

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

مشاهده تمامی 20373 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها